Gmina Przasnysz. Ławka Niepodległości umazana fekaliami. Oskarżenia o gwałt i znieważenie Prezydenta RP.

Ławka Niepodległości stojąca nieopodal zabytkowego kościółka w Świętym Miejscu, które jest częścią wsi Grabowo w gminie Przasnysz, została sprofanowana, a sprawca odrażającej instalacji pozostawił po sobie list znieważający prezydenta Andrzeja Dudę.

 

W 2018 r. na gminnym skwerze w Grabowie stanęła Ławeczka Niepodległości, będąca pomnikiem upamiętniającym tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W 2020 r. wybudowano murek, zegar i tablicę informacyjną, powstał kwietnik, zieleń oraz ławki. Miejsce miało służyć rekreacji i wypoczynkowi społeczności wsi. Jeszcze elementy nie zostały oddane oficjalnie do użytku, a już ktoś próbował je zniszczyć.

Spokój tego miejsca zakłóciło niesłychane zdarzenie, którego charakter jeży włosy na głowie. W nocy z 24 na 25 września br. skwer odwiedził nieznany sprawca, dokonując profanacji Ławeczki Pamięci i pozostawiając po sobie szokującą instalację, której nie sposób nazwać artystyczną.

Ławeczka została wysmarowana odchodami, na siedzisku pozostawiono foliową torbę z odrażającą i cuchnącą zawartością. Na oparciu spoczęła kolba kukurydzy oraz słoik, w którym znajdowała się puszka o nieznanej zawartości. Wobec widocznego gołym okiem charakteru instalacji nasz dziennikarz nie miał odwagi jej otworzyć. Na części ławki ułożono zaś napis z kromek suchego chleba. Nie jesteśmy w stanie rozszyfrować jego treści, ponieważ kilka z nich spadło na ziemię. Kto wie, czy nie był to podpis twórcy tego budzącego grozę dzieła.

Na tym jednak inwencja „artysty” nie została wyczerpana, bowiem na stojącej w sąsiedztwie gminnej wiacie umieszczono napisany odręcznie list, w którym znalazło się kilka niepowiązanych ze sobą wątków. W treści chaotycznie napisanego przesłania, upstrzonego tajemniczymi symbolami graficznymi, znajduje się szereg oskarżeń o czyny pedofilskie i gwałt kierowane do wymienionego z imienia i nazwiska sprawcy. Podano także dane nieletnich ofiar.

Autor szokującego manifestu kilka słów skierował także do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, obrażając go w wulgarny sposób, zaś Władimira Putina określił mianem „przykładu człowieka”.

Na terenie przylegającym do plebanii w Świętym Miejscu doszło więc do złamania kilku paragrafów kodeksu karnego. Dokonano profanacji pomnika oraz jego zanieczyszczenia, niewykluczone, że doszło również do publicznego znieważenia głowy państwa.

– Dewastacja tego miejsca została zgłoszona na policję, a sprawca, jeśli tylko uda się go ustalić, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – poinformowała Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.

Jak udało się nam ustalić, przasnyska policja otrzymała zgłoszenie i zajmie się wyjaśnieniem okoliczności tej budzącej grozę sprawy. O wynikach śledztwa poinformujemy.

w.b, m.j.


 

guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu

Nie rozumiem i absolutnie nie popieram.

Ale fakty są takie, że społeczeństwo jest podzielone na pół. I to zasługa między innymi tego pozoranta mieniącego się prezydentem… Komuś po prostu niepotrzebnie puściły nerwy.

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Marek (prawdziwy)
27 dni temu

Niech za robotę się weźmie ,a nie usprawiedliwiasz że nerwy puściły hamstwo trzeba tepic, a nie popierać ławeczka nie należała do niego więc wara od niej

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Ja znajoma
27 dni temu

Ja usprawiedliwiam? Niby kiedy?
A pamiętasz słowa „Sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem”? To komentarz Beci Mazurek po tym, jak kilku drechów z Młodzieży Wszechpolskiej pobiło uczestnika pokojowej manifestacji. I to było ok?

przasnyszanin
przasnyszanin
odpowiada  Marek (prawdziwy)
27 dni temu

mam dosyć tych twoich komentarzy

Żenek
Żenek
odpowiada  przasnyszanin
27 dni temu

Nie czytaj.

Janusz
Janusz
odpowiada  przasnyszanin
27 dni temu

Gdyby tak ten delikwent został ustalony i gdyby podano jego personalia, dopiero nasz prawdziwek miałby z kim o czym porozmawiać…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Janusz
27 dni temu

Ojej, ale błysnąłeś.
Zakasać lepiej rękawy i kupę z ławeczki czyścić idźcie. Dajcie dobry przykład 😁.

Włodi
Włodi
27 dni temu

Lewactwo w formie

prawak z Mławy
prawak z Mławy
odpowiada  Włodi
26 dni temu

lewactwo trzeba tępić w kolebce . jak widać komuś weszło za mocno.

Bronek
Bronek
25 dni temu

lewaki

ppp
ppp
25 dni temu

XXXXXDDDDD