Gmina Przasnysz. Ławka Niepodległości umazana fekaliami. Oskarżenia o gwałt i znieważenie Prezydenta RP.

Ławka Niepodległości stojąca nieopodal zabytkowego kościółka w Świętym Miejscu, które jest częścią wsi Grabowo w gminie Przasnysz, została sprofanowana, a sprawca odrażającej instalacji pozostawił po sobie list znieważający prezydenta Andrzeja Dudę.

 

W 2018 r. na gminnym skwerze w Grabowie stanęła Ławeczka Niepodległości, będąca pomnikiem upamiętniającym tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W 2020 r. wybudowano murek, zegar i tablicę informacyjną, powstał kwietnik, zieleń oraz ławki. Miejsce miało służyć rekreacji i wypoczynkowi społeczności wsi. Jeszcze elementy nie zostały oddane oficjalnie do użytku, a już ktoś próbował je zniszczyć.

Spokój tego miejsca zakłóciło niesłychane zdarzenie, którego charakter jeży włosy na głowie. W nocy z 24 na 25 września br. skwer odwiedził nieznany sprawca, dokonując profanacji Ławeczki Pamięci i pozostawiając po sobie szokującą instalację, której nie sposób nazwać artystyczną.

Ławeczka została wysmarowana odchodami, na siedzisku pozostawiono foliową torbę z odrażającą i cuchnącą zawartością. Na oparciu spoczęła kolba kukurydzy oraz słoik, w którym znajdowała się puszka o nieznanej zawartości. Wobec widocznego gołym okiem charakteru instalacji nasz dziennikarz nie miał odwagi jej otworzyć. Na części ławki ułożono zaś napis z kromek suchego chleba. Nie jesteśmy w stanie rozszyfrować jego treści, ponieważ kilka z nich spadło na ziemię. Kto wie, czy nie był to podpis twórcy tego budzącego grozę dzieła.

Na tym jednak inwencja „artysty” nie została wyczerpana, bowiem na stojącej w sąsiedztwie gminnej wiacie umieszczono napisany odręcznie list, w którym znalazło się kilka niepowiązanych ze sobą wątków. W treści chaotycznie napisanego przesłania, upstrzonego tajemniczymi symbolami graficznymi, znajduje się szereg oskarżeń o czyny pedofilskie i gwałt kierowane do wymienionego z imienia i nazwiska sprawcy. Podano także dane nieletnich ofiar.

Autor szokującego manifestu kilka słów skierował także do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, obrażając go w wulgarny sposób, zaś Władimira Putina określił mianem „przykładu człowieka”.

Na terenie przylegającym do plebanii w Świętym Miejscu doszło więc do złamania kilku paragrafów kodeksu karnego. Dokonano profanacji pomnika oraz jego zanieczyszczenia, niewykluczone, że doszło również do publicznego znieważenia głowy państwa.

– Dewastacja tego miejsca została zgłoszona na policję, a sprawca, jeśli tylko uda się go ustalić, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – poinformowała Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.

Jak udało się nam ustalić, przasnyska policja otrzymała zgłoszenie i zajmie się wyjaśnieniem okoliczności tej budzącej grozę sprawy. O wynikach śledztwa poinformujemy.

w.b, m.j.


 

guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Nie rozumiem i absolutnie nie popieram.

Ale fakty są takie, że społeczeństwo jest podzielone na pół. I to zasługa między innymi tego pozoranta mieniącego się prezydentem… Komuś po prostu niepotrzebnie puściły nerwy.

Ja znajoma
Ja znajoma
3 miesięcy temu

Niech za robotę się weźmie ,a nie usprawiedliwiasz że nerwy puściły hamstwo trzeba tepic, a nie popierać ławeczka nie należała do niego więc wara od niej

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Ja usprawiedliwiam? Niby kiedy?
A pamiętasz słowa „Sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem”? To komentarz Beci Mazurek po tym, jak kilku drechów z Młodzieży Wszechpolskiej pobiło uczestnika pokojowej manifestacji. I to było ok?

przasnyszanin
przasnyszanin
3 miesięcy temu

mam dosyć tych twoich komentarzy

Żenek
Żenek
3 miesięcy temu
odpowiada  przasnyszanin

Nie czytaj.

Janusz
Janusz
3 miesięcy temu
odpowiada  przasnyszanin

Gdyby tak ten delikwent został ustalony i gdyby podano jego personalia, dopiero nasz prawdziwek miałby z kim o czym porozmawiać…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu
odpowiada  Janusz

Ojej, ale błysnąłeś.
Zakasać lepiej rękawy i kupę z ławeczki czyścić idźcie. Dajcie dobry przykład 😁.

Włodi
Włodi
3 miesięcy temu

Lewactwo w formie

prawak z Mławy
prawak z Mławy
3 miesięcy temu
odpowiada  Włodi

lewactwo trzeba tępić w kolebce . jak widać komuś weszło za mocno.

Bronek
Bronek
3 miesięcy temu

lewaki

ppp
ppp
3 miesięcy temu

XXXXXDDDDD