Gmina Przasnysz: Kolejne świetlice do remontu

Gmina Przasnysz nie zwalnia tempa w rozwijaniu wiejskiej infrastruktury dla lokalnych społeczności. Pod koniec listopada podpisano kolejne umowy na dofinansowanie unijne przy remontach świetlic wiejskich w Dobrzankowie i Gostkowie. Łączna kwota dofinansowania sięgnie 300 tys. złotych.

Umowy na oba projekty podpisano 25 listopada w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. Zgodnie z rozstrzygniętymi już postępowaniami przetargowymi inwestycje będą zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku.

Projekt z Dobrzankowa, o nazwie „Modernizacja miejsca spotkań społeczności lokalnej w Dobrzankowie – etap II”, otrzymał dotację w wysokości niemal 137 tysięcy złotych. Całkowita wartość przebudowy sięgnie 245 tys. złotych. Za tę kwotę zostaną wykonane m.in. przebudowa wnętrza świetlicy, wymiana okien i drzwi, ocieplenie samego budynku, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku. Z tego samego źródła uda się także zakupić wyposażenie kuchni w świetlicy.

Z kolei w Gostkowie będzie realizowany projekt o nazwie „Modernizacja remizy na potrzeby społeczno-kulturalne w miejscowości Gostkowo”. Tu zakres prac będzie nieco większy, dlatego i wartość dofinansowania jest wyższa – Unia dopłaci do tego projektu prawie 179 tysięcy złotych. Koszty całkowite projektu zostały określone na poziomie 275 tys. złotych. Tu również będzie odnowione wnętrze budynku, wymienione zostaną drzwi i okna i ocieplona bryła. Dodatkowo jednak wykonane zostaną remonty łazienek; do świetlicy zostaną zakupione ponadto stoliki i krzesełka.

Oba projekty współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, poziom dofinansowania wynosi 75 % kosztów kwalifikowanych.

Dobrzankowo stan przed remontem
Dobrzankowo stan przed remontem
Wizualizacja projektu w Dobrzankowie
Gostkowo stan przed remontem
Gostkowo stan przed remontem
Wizualizacja projektu w Gostkowie

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments