Gmina Przasnysz. Awaria wodociągu w Lesznie spowodowana samowolą budowlaną?

W sobotę, 30 stycznia wystąpiła awaria sieci wodociągowej na terenie gminy Przasnysz. Jak informuje urząd, jej przyczyną jest najprawdopodobniej ingerencja w sieć przez jednego z mieszkańców.

 

– Przyczyną uszkodzenia gminnej sieci wodociągowej jest wykonywanie wykopów przez jednego z właścicieli nieruchomości w Lesznie. Była to prawdopodobnie próba niedozwolonej ingerencji w sieć wodociągową. Legalność prowadzonych wykopów zostanie sprawdzona przez Urząd Gminy Przasnysz. W przypadku potwierdzenia, że awaria sieci wodociągowej nastąpiła w wyniku samowoli budowlanej zostanie niezwłocznie powiadomiony Inspektor Nadzoru Budowlanego w Przasnysz. – informuje gmina.

 

Bez wody pozostało 1280 odbiorców. Są to mieszkańcy Leszna, Gostkowa, Annopola, Księstwa, a także Golan.

– Owe uszkodzenie sieci wodociągowej mogło okazać się bardzo niebezpieczne w skutkach. Każda, bezpodstawna ingerencja w sieć może prowadzić do zakażenia wody niebezpieczną dla zdrowia bakterią – dodaje Gmina.

Więcej informacji podamy w najbliższym czasie.


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Turysta
Turysta
29 dni temu

Co ma beczka asenizacyjna do awarii wodociagu???

Last edited 29 dni temu by Turysta
maxx
maxx
29 dni temu
odpowiada  Turysta

Odwodnienie wykopów przed naprawą?

Stasiek
Stasiek
29 dni temu

Najlepiej zlinczować mieszkańca wsi, bo przez przypadek doprowadził do awarii. Teraz to wszyscy wszystkich krytykują. Inni wtracają się w sprawy sąsiadów i decydują o ich posesjach. A w Lesznie to tylko afery. Kto Was tak nakręca . Gdzie solidarność wiejska .

Celina
Celina
29 dni temu
odpowiada  Stasiek

A Ty człowieku jesteś z Leszna że się tak wypowiadasz ?

Łukasz
Łukasz
28 dni temu

Leśniuny