Gmina Krzynowłoga Mała zakupi autobus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jeszcze przed wakacjami Jerzy Humięcki, wójt gminy Krzynowłoga Mała informował o pomyśle zakupu autobusu, który będzie dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Dziś już wiemy, że z początkiem września umowa na jego zakup została podpisana.

 

W każdej gminie znajdują się osoby niepełnosprawne, które potrzebują odpowiedniego transportu do szkoły, na zajęcia rehabilitacyjne, czy też do lekarza. Jeszcze przed okresem wakacyjnym Jerzy Humięcki, wójt gminy Krzynowłoga Mała informował o próbie pozyskania środków finansowych na zakup specjalistycznego autobusu. Złożył wówczas wniosek, za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu, do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

W czwartek, 3 września gmina Krzynowłoga Mała podpisała z powiatem przasnyskim umowę na dofinansowanie ze środków PFRON zakupu autobusu dla osób niepełnosprawnych. Jego koszt całkowity to 266 tys. złotych, a dofinansowanie wyniesie ponad 186 tys. złotych. Pojazd będzie posiadał miejsca siedzące dla 21 osób, łącznie z kierowcą oraz stanowisko do kotwiczenia wózka.

 

w.b.


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
17 dni temu

Gdzie składać cv na kierowcę?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Marek (prawdziwy)
17 dni temu

Ty się idioto na sprzątacza nie nadajesz. Gdzie Ty na kierowcę ? Psychotestów nie przejdziesz nawet.

karo
karo
17 dni temu

vw crafter