Gmina Krzynowłoga Mała: Spotkanie z policjantem

Kiedyś niegrzeczne dzieci straszyło się policjantami. Dziś funkcjonariusze policji to jedni z najbardziej wyczekiwanych gości wśród dzieci. Tak jest przynajmniej w Szkole Podstawowej w Romanach Seborach.

16 maja do szkoły przyjechali funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Spotkali się z nimi najmłodsi uczniowie – z oddziału przedszkolnego oraz klasy I. Dzieciaki miały wyjątkową okazję bliżej poznać samych policjantów, a także nauczyć się podstawowych zasad zachowania się na drodze. Policjanci szczególnie zwracali uwagę na niebezpieczeństwa, które czyhają na dziecko na drodze. Wskazywali jednocześnie, jak można sobie z nimi radzić. Była też krótka lekcja poświęcona najważniejszym znakom drogowym.

Na koniec spotkania policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć z bliska radiowóz, co wśród najmłodszych wywołało ogromną radość. Nauczyciele zaś mają nadzieję, że dzięki takim praktycznym lekcjom uda się lepiej wpoić uczniom, jak dbać o bezpieczeństwo w czasie wędrówek wzdłuż dróg publicznych.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments