Gmina Krzynowłoga Mała: Powiatowe eliminacje turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”

Gimnazjalista Bartłomiej Kimona wygrał w swojej kategorii wiekowej powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. Tym samym nasz reprezentant uzyskał prawo udziału w eliminacjach wojewódzkich jednego z najstarszych konkursów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Eliminacje powiatowe odbyły się 27 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. O awans do eliminacji wojewódzkich walczyli uczniowie z gmin: Krzynowłoga Mała, Jednorożec, Chorzele i Przasnysz.

Naszą gminę reprezentowała pokaźna grupa uczniów: gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej – Bartłomiej Kimona, Aleksandra Serafin i Ewa Bagińska, a ponadto reprezentanci szkół podstawowych Adrian Merchel (SP w Krzynowłodze) i Adrian Kimona (SP w Romanach-Seborach).

Uczestnicy turnieju, zarówno w kategorii młodszej, jak i starszej, musieli odpowiedzieć na 25 pytań testowych. Dla trojga najlepszych przygotowano etap finałowy – odpowiedź ustną na losowane pytania. Poziom konkursu należy uznać za wysoki, dlatego tym większe brawa należą się reprezentantom naszej gminy, a zwłaszcza Bartkowi, który wygrał swoją kategorię wiekową. Bardzo dobrze wypadła również Aleksandra Serafin, która zajęła trzecie miejsce w gronie gimnazjalistów. Wszystkim jednak równie serdecznie gratulujemy udziału w tak prestiżowym konkursie.

Bartłomiej Kimona weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które są zaplanowane na 25 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim.

Opiekunkami uczniów przygotowujących się do konkursu w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej była Pani Joanna Wawszczak, a w Publicznym Gimnazjum Pani Hanna Sulka.

27032015220

27032015222


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments