Gmina Krzynowłoga Mała: Mateusz wśród najlepszych

Uczeń klasy VI Mateusz Dzieliński ze szkoły podstawowej w Krzynowłodze Małej został laureatem XI edycji konkursu „Ekologia i ja” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. W rywalizacji o miano najlepszych Mateusz musiał zmierzyć się z ok. 4 tysiącami rywali ze szkół podstawowych z całego Mazowsza.

Już od kilku lat Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkursy, które mają pobudzić świadomość proekologiczną całej społeczności Mazowsza. W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej wzięli udział w konkursie „Ekologia i ja”, czyli ekologia widziana oczami uczniów, podobnie jak ponad 4 tysiące uczniów z kilkuset mazowieckich placówek.

 

Uczestnicy oceniani byli w trzech grupach wiekowych: klasy 0-III oraz klasy IV-VI ze szkół podstawowych, a także klasy gimnazjalne. Każda z grup musiała przygotować konkretne rodzaje prac: I grupa wiekowa – praca plastyczna (kolaż) lub/i wykonanie przedmiotu z surowców wtórnych; II grupa wiekowa – plakat ekologiczny lub/i komiks; III grupa wiekowa – wiersz lub/i gra planszowa.

 

Do finałowego, wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowało się w sumie 36 uczniów. Wśród nich był także Mateusz Dzieliński ze swoim plakatem ekologicznym (opiekunką była Jagienka Cesarek). 12 grudnia, podczas finału, który odbywał się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, Mateusz znalazł się wśród wyróżnionych młodych artystów, którzy pojechali po odbiór nagrody i gratulacji. Te w imieniu organizatorów złożyli: Janina Orzełowska, członek zarządu województwa, a także radna wojewódzka Wiesława Krawczyk.


Gmina Krzynowłoga Mała


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments