Gmina Krzynowłoga Mała: Gimnazjalny Dzień Dziecka w „Bartbo”

Z myślą o gimnazjalistach Urząd Gminy w Krzynowłodze Małej, na czele z Panem Wójtem Jerzym Humięckim, zorganizował tegoroczny Dzień Dziecka w Parku Rozrywki „Bartbo” na Mazurach.

Wszyscy doskonale wiedzą, że młodzież lubi odpoczywać aktywnie, poznając coś nowego, przeżywając niezwykłe emocje. Dlatego też okazało się, że pomysł aktywnej rozrywki w parku „Bartbo” położonym we wsi Butryny w województwie warmińsko-mazurskim był strzałem w dziesiątkę. I stąd 31 maja niebagatelna grupa 110 gimnazjalistów, pod opieką wychowawczyń oraz ze wsparciem przedstawiciela Urzędu Gminy, pani Sylwii Lipińskiej, ruszyła na bardzo nietypową wycieczkę.

Pobyt w parku rozrywki rozpoczął się od obejrzenia interesujących ekspozycji pojazdów militarnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pojazd gąsienicowy, ciężarówka wojskowa oraz odrestaurowany helikopter, który jest już niestety na emeryturze i nie lata, ale idealnie nadaje się do robienia fotek za sterem.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, które wraz z instruktorami udały się do lasu, aby zagłębiać tajniki survivalu, czyli sztuki przetrwania. Niejeden gimnazjalista mógł potem powiedzieć, że poczuł się jak Robinson Cruzoe, który musiał przetrwać wsród bezlitosnej przyrody.

Instruktorzy zapoznali wszystkich adeptów survivalu z tym, jak radzić sobie z kompasem, krzesaniem ognia czy przygotowywaniem podstawowych narzędzi. Na koniec na każdego uczestnika czekał tor przeszkód, który wzbudził wiele emocji w rywalizacji drużyn.

Po powrocie z lasu czekało na wszystkich ognisko. Zasiedli do niego także przedstawiciele gminy: wójt Jerzy Humięcki oraz przewodniczący rady Bogdan Stryjewski, którzy przyjechali do Butryn i złożyli wszystkim gimnazjalistom życzenia.

1

2

3

4

5

6

7

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments