Gmina Krasne. Przystanek wspólnym dobrem, tylko nieco brudnym.

Jak donosi nasza czytelniczka, pierwszego dnia szkoły na przystanku w Elżbiecinie walały się śmieci. Kobieta w ostrych słowach zauważa, że gmina nie przygotowała właściwie infrastruktury komunikacyjnej do rozpoczęcia roku szkolnego, ponieważ uczniowie musieli oczekiwać na autobus w „urągających warunkach”. Co na to wójt gminy?

 

Zgłosiła się do nas czytelniczka z Elżbiecina, która zwróciła uwagę na walające się na przystanku nieczystości. Z załączonego zdjęcia wynika, że bałagan jest najprawdopodobniej wynikiem biesiady alkoholowej wcześniejszych użytkowników obiektu.

„Pierwszy dzień zajęć w nowym roku szkolnym. Na dworze ulewa. Na załączonym zdjęciu przystanek w Elżbiecinie przygotowany przez samorząd dla dzieci oczekujących na przyjazd autobusu szkolnego. Dziękujemy włodarzom gminy Krasne za bród i fetor, który unosi się nie tylko na przystanku, ale i wokół niego. Warunki urągające” – pisze kobieta, przesyłając fotografię, która dowodzi, że przystanek trudno nazwać czystym.

Poprosiliśmy wójta gminy Krasne o krótką informację, jaki podmiot w gminie zajmuje się utrzymaniem porządku, czy coś zawiodło? Chcieliśmy również wiedzieć, czy gmina planuje podjąć w tej sprawie kroki.

– W odpowiedzi na pytanie chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że przystanek co do zasady powinien być bezpiecznym, schludnym i odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne tj. miejscem, w którym dzieci czekają na przyjazd autobusu szkolnego – usłyszeliśmy od Michała Szczepańskiego – Wójt i Radni Gminy (czyt. włodarze) nie ponoszą odpowiedzialności za niestosowne zachowania na przystanku. Jeżeli czynów urągających dobremu zwyczajowi i wychowaniu dopuszczają się mieszkańcy, jest to niewątpliwie karygodne zachowanie. Jeżeli natomiast czynów dopuszczają się przyjezdni, należy im niezwłocznie zwrócić uwagę. W przypadku gdy mieszkańcy zauważą, że łamane są zasady ładu publicznego, powinni niezwłocznie o tym fakcie poinformować policję.

Gmina przypomina jednocześnie, że mieszkańcy Sołectwa Krasne Elżbiecin w ramach funduszu sołeckiego wyrazili wolę i wskazali potrzebę i konieczność postawienia wiaty przystankowej w tej miejscowości, dlatego dbanie o utrzymanie czystości i porządku na terenie danego przystanku autobusowego „jest naszym wspólnym obowiązkiem”.

 

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
12 dni temu

Proszę uczyć w domu porządku i dawać przykład, a na przystanku nie będzie śladu po spotkaniach towarzyskich. Później pretensje do władz, że brudno. Dobrze ,, wychowane” pociechy nie śmiecą, uczą innych jak się zachować.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
12 dni temu

Śmieszna sprawa. Pani ma pretensje o bałagan na przystanku. Rozumiem że to Marsjanie mieli tam postój w drodze na Wenus. Wypili parę browarków, zjedli po kebabie, zrobili marsjańskie siku i polecieli dalej. A poczciwym ziemianom został bałagan do posprzątania. No i teraz wójt ma zakasać rękawy i sprzątać ten pier***nik.

Kobieto, ogarnij się. Jeśli Wasza społeczność nie potrafi zachować się jak ludzie to przynajmniej nie miej o to pretensji nie wiadomo do kogo…

Last edited 12 dni temu by Marek (prawdziwy)
Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Marek (prawdziwy)
12 dni temu

Wójt zarządza całą gminą nie tylko jest do reprezentacji ,więc i porządki w gminie należą do niego Niezależnie z jakiej opcji jest ,gospodarz całej gminy