Gmina Krasne. Przystanek wspólnym dobrem, tylko nieco brudnym.

Jak donosi nasza czytelniczka, pierwszego dnia szkoły na przystanku w Elżbiecinie walały się śmieci. Kobieta w ostrych słowach zauważa, że gmina nie przygotowała właściwie infrastruktury komunikacyjnej do rozpoczęcia roku szkolnego, ponieważ uczniowie musieli oczekiwać na autobus w „urągających warunkach”. Co na to wójt gminy?

 

Zgłosiła się do nas czytelniczka z Elżbiecina, która zwróciła uwagę na walające się na przystanku nieczystości. Z załączonego zdjęcia wynika, że bałagan jest najprawdopodobniej wynikiem biesiady alkoholowej wcześniejszych użytkowników obiektu.

„Pierwszy dzień zajęć w nowym roku szkolnym. Na dworze ulewa. Na załączonym zdjęciu przystanek w Elżbiecinie przygotowany przez samorząd dla dzieci oczekujących na przyjazd autobusu szkolnego. Dziękujemy włodarzom gminy Krasne za bród i fetor, który unosi się nie tylko na przystanku, ale i wokół niego. Warunki urągające” – pisze kobieta, przesyłając fotografię, która dowodzi, że przystanek trudno nazwać czystym.

Poprosiliśmy wójta gminy Krasne o krótką informację, jaki podmiot w gminie zajmuje się utrzymaniem porządku, czy coś zawiodło? Chcieliśmy również wiedzieć, czy gmina planuje podjąć w tej sprawie kroki.

– W odpowiedzi na pytanie chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że przystanek co do zasady powinien być bezpiecznym, schludnym i odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne tj. miejscem, w którym dzieci czekają na przyjazd autobusu szkolnego – usłyszeliśmy od Michała Szczepańskiego – Wójt i Radni Gminy (czyt. włodarze) nie ponoszą odpowiedzialności za niestosowne zachowania na przystanku. Jeżeli czynów urągających dobremu zwyczajowi i wychowaniu dopuszczają się mieszkańcy, jest to niewątpliwie karygodne zachowanie. Jeżeli natomiast czynów dopuszczają się przyjezdni, należy im niezwłocznie zwrócić uwagę. W przypadku gdy mieszkańcy zauważą, że łamane są zasady ładu publicznego, powinni niezwłocznie o tym fakcie poinformować policję.

Gmina przypomina jednocześnie, że mieszkańcy Sołectwa Krasne Elżbiecin w ramach funduszu sołeckiego wyrazili wolę i wskazali potrzebę i konieczność postawienia wiaty przystankowej w tej miejscowości, dlatego dbanie o utrzymanie czystości i porządku na terenie danego przystanku autobusowego „jest naszym wspólnym obowiązkiem”.

 

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
5 miesięcy temu

Proszę uczyć w domu porządku i dawać przykład, a na przystanku nie będzie śladu po spotkaniach towarzyskich. Później pretensje do władz, że brudno. Dobrze ,, wychowane” pociechy nie śmiecą, uczą innych jak się zachować.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 miesięcy temu

Śmieszna sprawa. Pani ma pretensje o bałagan na przystanku. Rozumiem że to Marsjanie mieli tam postój w drodze na Wenus. Wypili parę browarków, zjedli po kebabie, zrobili marsjańskie siku i polecieli dalej. A poczciwym ziemianom został bałagan do posprzątania. No i teraz wójt ma zakasać rękawy i sprzątać ten pier***nik.

Kobieto, ogarnij się. Jeśli Wasza społeczność nie potrafi zachować się jak ludzie to przynajmniej nie miej o to pretensji nie wiadomo do kogo…

Last edited 5 miesięcy temu by Marek (prawdziwy)
Ja znajoma
Ja znajoma
5 miesięcy temu

Wójt zarządza całą gminą nie tylko jest do reprezentacji ,więc i porządki w gminie należą do niego Niezależnie z jakiej opcji jest ,gospodarz całej gminy