Gmina Krasne. Doraźne łatanie nie przynosi skutku.

Mieszkańcy alarmują o tragicznym stanie nawierzchni drogi Krasne – Elżbiecin – Zakrzewo, która przypomina księżycowy krajobraz i rujnuje zawieszenie. Wójt gminy Krasne Michał Szczepański zapewnia, że drogę załatano w lipcu, ale zdaje sobie sprawę z konieczności przeprowadzenia poważniejszych prac modernizacyjnych, które mają być zakończone jeszcze w obecnej kadencji.

 

„W asfalcie jest tyle dziur do załatania, że jest potrzebna bieżąca, a nie tylko wiosenna naprawa wyrw. Czyżby we wsi Elżbiecin nie było radnego gminnego lub sołtysa, aby zadbali o sprawy wiejskie? Do obecnej chwili władze gminy nic nie zrobiły” – Wiadomość o takiej treści dostaliśmy od czytelnika 13 lipca br.

W związku z tym zwróciliśmy się do wójta gminy Krasne z następującym zestawem pytań: Czy władze gminy są świadome rangi problemu, czy radny z tego okręgu bądź sołtysi informowali o sprawie? Czytelnicy dowodzą, że doraźne łatanie ulicy nie rozwiązuje problemów. W którym roku droga przeszła gruntowną modernizację oraz kiedy nastąpi jej  ponowna przebudowa? Czy  na remont są zabezpieczone środki w budżecie gminy? Czy gmina wnioskowała o zewnętrzne środki na ten cel? Czy przebudowa jest w nieco odleglejszych planach? Kiedy? – dopytywaliśmy.

Na drodze prowadzącej do i przez Elżbiecin dokonano bieżących napraw w lipcu – usłyszeliśmy od wójta. – W tej miejscowości jak najbardziej jest sołtys i jest przedstawiciel Rady Gminy, którzy od dłuższego czasu zwracali uwagę na konieczność prac remontowych. Czy władze gminy nic nie zrobiły? Z tym się nie zgodzę, w miesiącach wiosennych w ostatniej części rzeczonej miejscowości zebrano materiał z poboczy drogi, wykopano rowy, założono nowe przepusty. Niestety mieszkańcy nie brali czynnego udziału w tych pracach. W lipcu załatano ubytki w części nawierzchni. W poprzednich latach także prowadzono podobne prace w innej części tej miejscowości. Wykonano nawierzchnię z masy bitumicznej metodą czterokrotnego, powierzchniowego utrwalenia na długości 880 m; to mieszkańcy w roku 2017 zdecydowali, w którym miejscu dokonano tej modernizacji – odparł wójt Michał Szczepański.

 

Włodarz podkreśla, że ma świadomość, iż konieczne są prace modernizacyjne nie tylko na drodze prowadzącej do Elżbiecina, ale również na wielu innych drogach w gminie Krasne. Jak tłumaczy, często radni stają przed trudnymi wyborami, które inwestycje realizować, a które nie. Modernizować drogę, czy dołożyć do szkół, wodociągu, gospodarki mieszkaniowej, poprawy bezpieczeństwa? Są to trudne dylematy.

Mimo ogromnych potrzeb w całej gminie, to między innymi o drogę w Elżbiecinie w IV kwartale roku 2019 gmina złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie jej modernizacji, jednakże z powodu braku środków nie uzyskaliśmy pozytywnego rezultatu. Doraźne remonty są i będą realizowane i głęboko wierzę, że w ciągu tej kadencji uda się wykonać niezbędne prace, aby kompleksowo poprawić stan techniczny tej drogi – zapewnił wójt gminy Krasne.

M. Jabłońska


 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
23 dni temu

Nie tylko w tej gminie łata się dziury na tydzień A po tygodniu problemu powraca

Ananasz
Ananasz
23 dni temu

Rujnuje zawieszenie ?? Ale czego??? Ciągnika roweru wozu ???

Ania
Ania
odpowiada  Ananasz
23 dni temu

Jeśli uważa Pan że mieszkańcy tej miejscowości nie posiadają aut osobowych to jest Pan w błędzie. Mają też rodziny które aby je odwiedzić muszą pokonać tą dziurawą drogę… To jest skandal żeby w tych czasach jedyna droga dojazdowa do miejscowości była w takim stanie. Łatanie dziur nie pomaga gdyż za chwilę problem powraca i drogi są jeszcze bardziej dziurawe. Pan Wójt tej gminy obiecał mieszkańcom poprawę drogi jeszcze przed swoją kadencja, a już trochę czasu minęło odkąd zajął te stanowisko….

Kam
Kam
odpowiada  Ananasz
23 dni temu

Tak, bo po wiejskich drogach jeżdżą tylko wspomniane wyżej pojazdy. Gratuluję błyskotliwej wypowiedzi i życzę żeby autor komentarza też musiał dojeżdżać codzienne do pracy po drodze umożliwiającej jazdę z prędkością 10km/h.

Prezes 77
Prezes 77
odpowiada  Ananasz
19 dni temu

Casem lepiej się nie odzywać i udawać mondrego niż rozwijać wszystkie wontlipiwosci jednym komentarzem

Jan
Jan
19 dni temu

Niech osoby zobaczą jak wygląda droga w sąsiedniej wsi Zakrzewo we wsi i do drogi Makow-Krasne którą zmodernizowano tylko nie do granicy z wioską Elżbiecin