Gmina Jednorożec zapewnia bezpłatny odbiór folii rolniczej oraz azbestu.

8 czerwca 2020 r. rozpoczął się odbiór folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Ponadto gmina Jednorożec otrzymała dotację na unieszkodliwianie wyrobów azbestowych.

 

Zainteresowane osoby, które wcześniej złożyły wnioski o odbiór folii rolniczej, gmina prosi o przygotowanie odpadów poprzez ich oczyszczenie, posegregowanie (folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag) i zapakowanie.

Szczegółowa data i miejsce odbioru zostaną przekazane telefonicznie.

Pozytywne wieści napłynęły także w sprawie unieszkodliwiania odpadów azbestowych. Gmina Jednorożec poinformowała dziś, że pozytywnie został oceniony wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu gm. Jednorożec w 2020 r. Na to zadanie gmina otrzymała dotację w wysokości 50 tys. zł, co zapewnia 100% finansowania.

Mieszkańcy planujący wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest oraz czekający na odbiór eternitu mogą się zgłaszać do urzędu gminy.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments