Gmina Jednorożec planuje modernizację stadionu.

Stadion w Jednorożcu znajduje się w fatalnym stanie i nie może w pełni służyć mieszkańcom. Gmina planuje jego modernizację. Jest już pozwolenie na budowę, jednak do rozpoczęcia inwestycji brakuje pieniędzy. Problem być może zostanie rozwiązany, ponieważ jest nadzieja, że zostanie zaakceptowany złożony w ubiegłym roku wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. O współfinansowanie wkładu własnego wójt zamierza się zwrócić także do Rady Powiatu Przasnyskiego.

 

– We współpracy z osobami zaangażowanymi w działalność sportową, zleciłem wykonanie projektu przebudowy i modernizacji stadionu w Jednorożcu. Jest to piękny obiekt sportowy, zbudowany w latach siedemdziesiątych XX w., znajdujący się obecnie w opłakanym stanie. Stadion służy wszystkim mieszkańcom gminy, odbywają się na nim rozgrywki piłkarskie, przeprowadzane są różnego rodzaju imprezy sportowe i kulturalne o znaczeniu gminnym i powiatowym. W tym roku uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Sportowa Polska” Ministerstwa Sportu. Jest to dla nas priorytetowa inwestycja w infrastrukturę sportową. O współfinansowanie wkładu własnego wystąpimy również do Rady Powiatu – poinformował wójt gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski.

 

Kosztorys modernizacji opiewa na 4,3 mln zł. Przebudowa będzie polegała m.in. na wymianie nawierzchni boiska, zainstalowaniu automatycznego systemu nawadniającego, oświetlenia płyty boiska i całego stadionu, monitoringu wizyjnego, położeniu tartanowej bieżni, modernizacji urządzeń lekkoatletycznych, modernizacji trybun, zbudowaniu zaplecza sanitarnego, dojazdów i parkingu.

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
8 miesięcy temu

Skoro inni mogą, to i wy możecie. Starajcie się. „Zapowiadane jeszcze jesienią ubiegłego roku środki finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację mławskiego stadionu i bazy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie są już zatwierdzone. Miasto z datą 31 stycznia 2020 r. podpisało stosowną umowę przyznającą Mławie kwotę nie przekraczającą 4,77 mln zł., przy całkowitym koszcie inwestycji szacowanym na 9,71 mln zł. Już jest ogłoszony przetarg i ratusz szuka wykonawcy tych inwestycji, które mają być zakończone najpóźniej do 31 października 2021 roku. „

Wladek
Wladek
8 miesięcy temu
odpowiada  Covid

Covidzie
Jesteś w błędzie. Nie po raz pierwszy zresztą…. Wykonawca stadionu w Mławie już jest wyłoniony. Remont będzie troszkę droższy, miasto dołoży różnicę. A roboty ruszają jeszcze w maju.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę…..