Gmina Czernice Borowe. 10-osobowa rodzina w pożarze straciła dach nad głową.

W czwartek, 24 stycznia 2019 r., około godz.  4:35 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu  wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w  miejscowości Pawłowo Poręba (gm. Czernice Borowe.)

Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane jednostki ochrony przeciwpożarowej.  Po przybyciu straży pożarnej  zastano rozwinięty pożar poddasza w budynku jednorodzinnym. Budynek  o konstrukcji murowanej pokryty blachodachówką, w którym mieszkało 10 osób w tym sześcioro dzieci. Wszyscy zdołali opuścić budynek o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku i oświetleniu terenu akcji przystąpili do gaszenia pożaru.

Ze względu na brak możliwości zlokalizowania źródeł pożaru  przystąpiono do rozbiórki pokrycia dachowego wykorzystując do tego 2 podnośniki hydrauliczne. Powyższe działania doprowadziły do lokalizacji pożaru, co z kolei umożliwiło przeprowadzenie oddymiania pomieszczeń budynku i ewakuacji znajdującego się w nim mienia w miejsce bezpieczne.

Dostarczanie wody odbywało się poprzez dowożenie pojazdami pożarniczymi. Przybyłe pogotowie energetyczne odłączyło napięcie w budynku od linii napowietrznej.

Po zakończeniu prac rozbiórkowych dachu, poddasze dogaszono oraz przeszukano i sprawdzono obiekt kamerą termowizyjną w celu wykluczenia kolejnych ognisk pożaru.

O całym zdarzeniu został poinformowany wójt gminy Czernice Borowe, który zorganizował lokal zastępczy dla poszkodowanej rodziny.

Spaleniu uległa więźba dachowa z pokryciem, poddasze z całym wyposażeniem.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Rostkowo, Czernice Borowe, Pawłowo Kościelne, Węgra, Jednorożec, Krzynowłoga Mała i Obrąb.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments