Gmina Chorzele wsparła działalność świetlic socjoterapeutycznych dla dzieci.

W poniedziałek, 29 września burmistrz Beata Szczepankowska podpisała łącznie trzy umowy dotyczące prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych w szkołach na terenie naszej gminy. Umowy podpisały: Krystyna Piórkowska i Jadwiga Zapadka, prowadzące świetlicę socjoterapeutyczną działającą przy Szkole Podstawowej w Zarębach oraz Alina Morawska prowadząca świetlicę przy Szkole Podstawowej numer 2 w Chorzelach.

 

Inicjatywa działania świetlic terapeutycznych skierowana jest do szerokiego grona dzieci i młodzieży z różnymi formami zaburzeń zachowania. Zajęcia socjoterapeutyczne są formą pomocy adresowaną do dzieci borykających się z problemami osobistymi i trudnościami życiowymi – nadpobudliwością, agresją, zahamowaniem, niską samooceną, nieśmiałością, mających problemy szkolne wynikające z częściowych deficytów bądź zaniedbań środowiska, zagrożonych demoralizacją, przestępczością oraz uzależnieniami.

Zadaniem socjoterapii jest wspomaganie dzieci w rozwoju i pojmowaniu rzeczywistości poprzez realizację celów rozwojowych, edukacyjnych i terapeutycznych. Celem świetlic socjoterapeutycznych jest wspieranie rodzin w sprawowaniu jej podstawowych funkcji, zapewnienie pomocy dzieciom oraz współpraca z Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Sądem i innymi instytucjami działającymi na rzecz dziecka i rodziny.

Wsparcie świetlic socjoterapeutycznych zostało przyznane z funduszy Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

ren


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
3 miesięcy temu

29 to wtorek 🙂