Gmina Chorzele. Ruszyła budowa dwukilometrowego odcinka drogi Gadomiec Chrzczany – Gadomiec Miłocięta.

Gmina Chorzele rozpoczęła właśnie budowę nowej drogi Gadomiec Chrzczany – Gadomiec Miłocięta. Odcinek ma długości ponad 2 kilometrów. Będzie to droga z betonu asfaltowego o szerokości 5,5m. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień 2021 roku.

 

Droga to pierwszy etap, zaplanowanego przez gminę do przebudowy układu komunikacyjnego o długości ponad 5 kilometrów, w skład którego wejdą odcinki dróg gminnych relacji: Krzynowłoga Wielka – Dąbrowa – Łazy oraz Bogdany Wielkie – Rapaty Sulimy – Łazy.

 

– Na budowę tej kolejnej, wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji burmistrz Beata Szczepankowska pozyskała ponad 2 miliony 700 tysięcy złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Ułożono już pierwszą warstwę asfaltu, wykonywane są zjazdy do posesji oraz chodniki z kostki o szerokości 2 metrów. Odwodnienie będzie zapewnione poprzez budowę rowów drogowych. Zaprojektowaliśmy także zabezpieczenie kolidujących urządzeń uzbrojenia terenu znajdującego się w obrębie pasa drogowego. W sumie, w tym roku pozyskaliśmy już ponad 10 milionów złotych środków zewnętrznych – informuje gmina.

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments