Gmina Chorzele rozpoczyna przebudowę drogi w Opaleńcu.

W sprawie przebudowania 1,5 kilometrowego odcinka została już podpisana umowa z wykonawcą. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października 2021 roku. Na przebudowę drogi gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego z programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

 

– Droga na całym odcinku posiadać będzie przekrój jednojezdniowy dwupasowy o szerokości 5,50m. Nawierzchnia jezdni bitumiczna. Pobocze obustronne szerokości 0,75m. Po obu stronach drogi, poza poboczem, zaprojektowano muldę odwadniającą obsianą trawą. Po prawej stronie drogi w odległości ~2,20m od krawędzi jezdni zlokalizowano ścieżkę rowerową o szerokości 2,0m. Do przyległych nieruchomości zaprojektowano zjazdy – poinformowała gmina.

– Po przebudowie drogi sposób zagospodarowania terenu zasadniczo nie ulegnie zmianie. Zostanie wykonana miejscowa korekta przebiegu jezdni, poszerzenie na całym odcinku do szerokości 5,50m, nowa konstrukcja nawierzchni, wyprofilowane zostaną łuki poziome i pionowe – czytamy.

ren


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments