Gmina Chorzele. Prawie 3 mln złotych na modernizację drogi Gadomiec Chrzczany – Gadomiec Miłocięta.

Gmina Chorzele pozyskała ponad 2,7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na modernizację ponad dwukilometrowego odcinka drogi gminnej  Gadomiec Chrzczany – Gadomiec Miłocięta.  To kolejny wniosek gminy, który uzyskał dofinansowanie ze środków zewnętrznych w ostatnim czasie. Niedawno z urzędu marszałkowskiego pozyskano 2 mln zł na drogę w Opaleńcu.

 

Wniosek Urzędu Miasta i Gminy Chorzele znalazł się wśród 3 innych na liście podstawowej z naszego terenu, które uzyskają dofinansowanie. Całkowita wartość robót  to ponad 4 mln 200 tys. zł. Aby zrealizować inwestycję Rada Miejska wraz z burmistrzem będzie musiała zabezpieczyć wkład własny.

 – Inwestycja przewiduje drogę o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 5,5 metra na całym odcinku oraz miejscowo chodniki dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej i szerokości 2 metrów. Odwodnienie będzie zapewnione poprzez budowę rowów drogowych. Projektowane jest także zabezpieczenie kolidujących urządzeń uzbrojenia terenu znajdującego się w obrębie pasa drogowego – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments