Gmina Chorzele pozyskała dodatkowe 2,5 mln zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków.

Gmina Chorzele pozyskała kolejne 2,5 mln zł Funduszu Spójności na dodatkowe prace związane z przebudową i rozbudową miejskiej oczyszczalni ścieków. Inwestycja, na którą w sumie władze Gminy pozyskały około 12,5 mln zł, wchodzi w finałową fazę.

 

Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków to największa realizowana obecnie przez władze Miasta i Gminy Chorzele inwestycja. Nowa oczyszczalnia wraz z rozbudową sieci kanalizacyjnej zapewni bezpieczeństwo środowiskowe mieszkańcom gminy oraz stworzy większe możliwości dla powstawania nowych firm czy rozwoju już istniejących.

– W finałową fazę wchodzi budowa nowych obiektów oczyszczalni ścieków w Chorzelach. Przebudowywana jest jednocześnie jej stara część.  Inwestycja ma za zadanie poprawić jakość i komfort życia mieszkańców oraz zwiększyć atrakcyjność i potencjał Miasta i Gminy Chorzele dla inwestorów – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

– Władze dokładają wszelkich starań, aby gmina dynamicznie się rozwijała, ale była jednocześnie miejscem atrakcyjnym pod względem zamieszkania, oferującym również korzystne warunki środowiskowe. Niebagatelne znaczenie nowa oczyszczalnia ma również dla istniejących i przyszłych zakładów pracy – dodaje.

Wdrożenie przedsięwzięcia w zasadniczy sposób poprawi stan środowiska naturalnego w regionie oraz wpłynie na poprawę jakości ścieków oczyszczonych i zmniejszenie ilości ścieków odprowadzanych do wód powierzchniowych i gleby. Oczyszczalnia już wykazuje efekt ekologiczny, a odprowadzane nieczystości spełniają normy ochrony środowiska.


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Christian Paul - amerykański projektant
Christian Paul - amerykański projektant
4 miesięcy temu

Czyżby do Chorzel przybyła ELSA i zmieniła wszystko w krainę lodu? Sierpień, a Pani Burmistrz w kurtce z futerkiem i kozakach 😉

Last edited 4 miesięcy temu by Christian Paul - amerykański projektant
Realista
Realista
4 miesięcy temu

Jakich przyszłych zakładów pracy?