Gimnazjalny Festiwal Projektów Edukacyjnych w Krzynowłodze Małej

Gimnazjaliści klas drugich mają za sobą premierowe prezentacje projektów edukacyjnych. We wtorek, 28 maja 2013 r mieli okazję zaprezentować efekty swojej trzymiesięcznej pracy. Zdobytą wiedzę i umiejętności przedstawili w formie multimedialnych pokazów, plakatów, albumów, gazetek.

Prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie wśród publiczności. Dzięki tej metodzie gimnazjaliści nie tylko zgłębili swoją wiedzę na dany temat, ale również nauczyli się zasad współpracy w grupie i odpowiedzialności. Przede wszystkim jednak pokazali swoje umiejętności publicznego prezentowania w interesujący sposób własnych dokonań. Każda z 8 grup projektowych w ciekawy sposób przybliżyła zgromadzonym różnorodną tematykę projektów. Od młodych chemików mieliśmy okazję dowiedzieć się jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa woda i dlaczego nie można jej marnować.

O tym, jak bardzo ciekawe jest życie pszczół opowiadałała grupa biologów, zapraszając na degustację smacznych miodów. Inne z grup projektowych starały się zachęcić wszystkich do przejażdżki moskiewskim metrem lub do podróży w poszukiwaniu życia na innych planetach Układu Słonecznego. Jak ciekawa jest historia kościoła parafialnego w Krzynowłodze Małej pokazał film nagrany przez grupę młodych historyków z klasy II a. Drugoklasiści, którzy przygotowali projekt z języka polskiego przybliżyli nam sylwetki literackich laureatów Nagrody Nobla. Wielka Brytania ma wiele zwyczajów i tradycji, o czym opowiedzieli nam gimnazjaliści w projekcie z języka angielskiego.

Sala gimnastyczna to największy obiekt sportowy w gminie. Czy spełnia nasze oczekiwania? Właśnie na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie realizujący kolejny projekt edukacyjny. Jeżeli festiwal projektów, to nie mogło zabraknąć występów artystycznych młodych wokalistów z naszej szkoły. Rodzice też mieli swój wkład, przygotowując pyszny poczęstunek dla swoich pociech, aby mogli posilić się w przerwie między prezentacjami.

Zmagania naszych gimnazjalistów z uwagą śledziła Dyrekcja, koordynatorzy projektów czyli wychowawcy klas drugich, opiekunowie projektów oraz cała młodzież gimnazjalna. Festiwal Szkolnych Projektów wpisał się już na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. Jest to nie tylko ciekawa lekcja dydaktyczna, ale wspaniałe święto w szkole.

A. Kobylińska oraz uczniowie klas II gim.

Fot. I. Czajkowska, W. Jaworski

oprac. B.K.


Sprawdź również

Nowa książka naszego mieszkańca Przemysława Prekla

Przemysław Prekiel napisał właśnie książkę, biografię Stanisława Dubois. To jedna z najważniejszych postaci okresu II …

error: ZAKAZ KOPIOWANIA!!!!