Nawigacja po forum
Ścieżka forum - jesteś tutaj:ForumDyskusje: PrzasnyszZarośnięta Węgierka.

Zarośnięta Węgierka.

Cytat

Witam.

Temat odnośnie zarośniętej Węgierki.  Panie burmistrzu, panowie i panie radni. Zadbanie o rzekę to temat wart waszej uwagi. Pomysł rozpoczęcia rewitalizacji terenu wokół rzeki, warto rozpocząć przy moście za UP. Jest tam wyjątkowo dużo i ładnej zieleni, jak i bezpośrednio przy moście wystarczająca ilość terenu, by postawić tam ławki i stół, może stoły. A może tak jak na Karwaczu drewniane ławy, dodatkowo co by było bardzo przyjemne bujaną ławę ogrodową, jest na nią miejsce. A taka bujana ława, to by było coś wyjątkowego i być może ludzie, mieli by gdzie w cieniu posiedzieć, popatrzeć na kaczki, odpocząć gdyż ten most jest głównym łącznikiem Orlika z rynkiem, więc przechodzi tam mnóstwo osób.  Koszty takich ław, takiej bujanej ławy, nie idą w miliony. Warto budować ładny Przasnysz z miejscami do wypoczynku. Warto próbować. Oczywiście monitoring jest konieczny, ale tutaj nie ma problemu, gdyż na budynku UP, zamontowanie kamery będzie miejscem idealnym, dobrze obejmującym teren z ławkami. Co więcej tworząc ścieżkę spacerową po długości rzeki, myśląc o oświetleniu tej ścieżki, nie potrzebne są wielkie koszty i stawianie lamp. Przecież wzdłuż całej rzeki stoją posesje, wystarczy w porozumieniu z mieszkańcami, zakupić odpowiednie nawet ogrodowe  jakieś fotowoltaniczne lampy , i właściciel takiej posesji mógłby na swoim ogrodzeniu ją zamontować, kierując światło na ścieżkę. Tanio i z pomysłem. Zadbać tylko o ogólną estetykę, bo to odwieczny problem miasta, brak planowania z zachowaniem estetyki. A żeby było estetycznie uważam, że ławy drewniane i taka jedna bujana ławka nadały by nowego i ładnego wyglądu.

Pozdrawiam.

Cytat

Inwestowanie w takie miejsca jest jak najbardziej na plus...jednak jako mieszkanka Przasnysza uważam, że w pierwszej kolejności należy zwalczać pijaństwo i chuligaństwo w publicznych miejscach...park przy mdk...piękny, zadbany...a jednak idąc na spacer koło 9 rano widzę grupę mężczyzn z reklamówką alkoholu, którzy przysiadają na ławkach przy rzece w parku. Dla mnie jest to obrzydliwe...niszczenie czegoś tak pięknego samą swoją obecnością, bo nie da się tego inaczej nazwać...PRZASNYSZ TO MIASTO W KTÓRYM TO LUDZIE SĄ PROBLEMEM, A NIE WŁADZE.  Na każdym kroku menelstwo, ludzie boją się dzieci na podwórko wypuszczać. Większe kary dla chuliganów z Orlika (bo tam jak wiadomo dziadostwa najwięcej,  szczególnie chłopaków "kozaków " w wieku do 25 lat , którzy są odważni w grupie powyżej 5 hahahah żenujący jesteście ), więcej patroli, ludzie będą się czuli bezpieczniej...w parku co najmniej 5 patroli dziennie...jak ludzie mają tam chodzić z dziećmi jak żuli pełno. Dodatkowo rynek...idzie sezon letni...wiadomo co wieczorami przychodzi chłopaczkom do głowy i jakie prędkości tam rozwijają...WZIĄŚĆ SIĘ ZA TYPÓW Z ORLIKA, PORZĄDEK W PARKU, PORZĄDEK W RYNKU (WIĘCEJ PATROLI)). Najpierw zwalczanie dziadostwa potem budowanie PIĘKNEGO miasta...

Cytat

Nie mogę się zgodzić, że najpierw podejmowane są kroki w celu pozbycia się chuligaństwa z miasta, a dopiero po tych działaniach, należy budować miasto. Chuligaństwa nigdy się nie pozbędziemy, tak jak nie pozbędzie się go żadne inne miasto. W tym celu aby nie było dewastacji, napisałem o monitoringu na UP. Natomiast miasto musi cały czas się budować, tylko ciągły rozwój daje nam szanse, poprawia wizerunek miasta no i oczywiście komfort życia mieszkańców. Miasta jak wiadomo nie stać, na duże inwestycje, ale inwestowanie w miejską zieleń z miejscami do wypoczynku, drogie nie jest. Podane miejsce jest według mnie idealne.  Są drzewa dające cień, jest rzeka ( czy czysta i pachnąca to nie wiem), jest odpowiednia ilość terenu, aby postawić tam właśnie ławki w odpowiedniej odległości od rzeki. Kaczek się nie wystraszy, a mieszkańcy będą mieli miejsce na chwilę odpoczynku. Oczywiście wszystko trzeba ładnie zaprojektować, ponieważ przy odpowiednim pomyśle i zachowaniu estetyki, to może być ładne i miłe miejsce. Pierwsze z wielu mam nadzieję. Koszty jakieś są do poniesienia, ale nie robiąc niczego, wciąż tylko będziemy na tym tracić. Ludzie głośno narzekali na brak drzew w rynku miasta, bzdura to wielka, bo tam drzewa są,  nie ma "małego parku" , ale drzewa są i cień też można tam znaleźć. Tutaj jednak można dość małym kosztem przygotować ładne miejsce na wypoczynek.  Takie miejsca trzeba wykorzystywać i nie tracić już więcej czasu.

Cytat

Super tylko, że przechodziłam przy rzece przy UP w czasie gdy za mną szła grupa 20-stu chłopaków z Orlika i uwierz nie miałam wtedy ochoty na siadanie na ławeczce. Zagospodarowanie tego miejsca może być fajne tylko wtedy gdy określone miejsca będą ściśle monitorowane i gdy coś się stanie KARANE. Jak ma być tak jak z kaczkomatami ,że byle kto może poniszczyć w dowolnym momencie bez konsekwencji to lepiej w patrole zainwestować.

Cytat

Władze zawsze były problemem. Choć swoją drogą ludzie są tu roszczeniowi jak ch...

Cytat

A co to tak dużo? Człowieku mamy jedną rzekę a zasyfiona jak skur....

Cytat

Uważny obserwator na pewno zauważył  że rokrocznie nasza rzeka jest oczyszczana  i  jeszcze szybciej zarasta .myślę że konieczna jest ekspertyza specjalistów którzy wskaliby jak pozbyć się tak dużej ilości glonów , zainstalowana w ubiegłych latach fontanna wodna dodatkowo napowietrzala akwen i chyba spowodowała dodatkowy rozrost roślin.  Rzeczywiście jest to problem,odchwaszczenie i oczyszczenie brzegów   rzeki wymaga ustalenia kto jest odpowiedzialny za utrzymanie właściwego stanu brzegu rzeki i wyegzekwowania podjęcia niezbędnych czynności. Przed laty można było spacerować wzdłuż rzeki ale dzikie działania likwidujace naturalne koryto rzeki spowodowały,że spacer wzdłuż naszej rzeki stał się niemożliwy.Przykre ,że działo się to przy cichym przyzwoleniu władz miasta. Dzisiejszy włodarz ma bardzo trudne zadanie niestety wszystko wymaga środków których w kasie urzędu nie ma. Małymi kroķami da się wiele zrobić,  ale radni zamiast podnosić nowe pomysły powinni zadbać o to co już jest i należy się tylko po gospodarsku tym zająć. Jesteśmy w stanie zmieniać nasze miasto ale mądrze podejmujmy decyzje w ramach posiadanego budżetu wsluchując się w oczekiwania mieszkańców.

Cytat

Problem w tym, że brzegi Węgierki potrzebują więcej drzew, więcej cienia, wtedy glony, wodorosty nie będą aż tak się rozwijały, każdy nawet akwarysta wie, że chcąc mieć bujną roślinność w akwarium musi dostarczyć dużą ilość światła i dwutlenku węgla, rośliny wtedy rosną jak szalone. Gdyby zacieniono lustro wody drzewami problem zielonych chwastów pomniejszył by się o połowę. Dodatkowo mechanicznie wyczyścić koryto aby nie było tyle roślin matecznych i wpuścić amury - skuteczną rybę, która żywi się glonami, wodorostami itd. Problem by się bardzo pomniejszył.

Cytat

ja też jestem zarośnięty i nie płaczę 😛

Cytat

Prosimy o bardziej konstruktywne wypowiedzi na tej witrynie .Rozmawiamy w tej formie o naszym mieście i wspólnych miejscach, które chcielibyśmy z przyjemnością  odwiedzać i wypoczywać, nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd w celach rekreacyjnych za miasto.