Nawigacja po forum

Bezkarni rowerzyści

Cytat

Dlaczego w naszym mieście służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców nie reagują na rowerzystów bezmyślnie wyjeżdżających na pasy dla pieszych.Zarowno dla własnego bezpieczeństwa jak i innych uzytkownikow ruchu drogowego tam gdzie nie ma ścieżki rowerowej nrowerzysta powinien zejść z roweru i bezpiecznie przeprowadzic rower  . Nagły zwrot z chodnika na pasy jest zagrożeniem nie tylko dla rowerzysty ale i dla osób jadących pojazdami.Dziwi mnie zwłaszcza beztroska rodziców i brak wyobraźni kiedy wyjeżdżają na pasy i jeszcze krzyczą na dzieci gdy zatrzymują się w obawie przed nadjezdzajacym samochodem.Są intuicyjnie mądrzejsze od rodziców. Warto rozmawiać na ten temat bo to właśnie dorośli dają zły przykład dzieciom a brak reakcji użytkowników ruchu i właściwych służb jest cichym przyzwoleniem i akceptacją  naruszania przepisów. Gdy dochodzi do wypadków drogowych szuka się winnych nie zwracając na co dzień  uwagi na pozornie drobne wykroczenia a zarazem duże zagrożenie .

Cytat

Moim zdaniem każdy rowerzysta powinien mieć uprawnienia oraz zdać egzamin praktyczny. Większość z nich nie zna nawet podstawowych przepisów. Najgorsze są dziadki które jadą środkiem ulicy lub  nagle przecinają ci drogę.

Cytat

Do listy grzeszków rowerzystów dopisałbym jeszcze jazdę ulicy gdy obok jest ścieżka rowerowa. Do listy grzeszków kierowców samochodów dopisałbym nie zwracanie uwagi na to, że drogę przecina ścieżka rowerowa, i są wielce oburzeni gdy rowerzysta przejeżdża im przed nosem.

Cytat
Cytat z Gość data Czerwiec 6, 2019, 2:10 pm

Moim zdaniem każdy rowerzysta powinien mieć uprawnienia oraz zdać egzamin praktyczny. Większość z nich nie zna nawet podstawowych przepisów. Najgorsze są dziadki które jadą środkiem ulicy lub  nagle przecinają ci drogę.

Zgadzam się w 100%. Praktyczna umiejętność na całe życie. Obowiązkowa nauka np. w szkole podstawowej przez rok lub dwa zamiast religii, z której oprócz prania mózgu przez kilkanaście lat szkoły  nic nie wynika. Dodałbym do tego obowiązkową znajomość Kodeksu drogowego w części dla pieszych. Tak, tak. Duża część pieszych nie ma bladego pojęcia, że jest tam cały rozdział pt. "Ruch pieszych".

Cytat

Dziś jednego prawie uderzyłem na pasach. I jeszcze mnie dziadek opierd....

Cytat

Wielu kierowców popełnia błąd zatrzymując się i ustępując rowerzyście jadącemu  jeszcze daleko do przejścia, lub zatrzymanemu rowerzyście przed przejściem, ale siedzącemu na rowerze. To niejako wprowadza w błąd rowerzystów, dając im nie pisane pierwszeństwo przejazdu. Jak wiadomo złe nawyki wchodzą w krew. Lepiej jest użyć sygnału dźwiękowego, niż upewnić ich w błędnej pewności siebie co do pierwszeństwa. My kierowcy nie powinniśmy tak postępować, bo robimy im krzywdę. Ale cóż, skoro sam już niejednokrotnie widziałem jak panowie z drogówki zrobili to samo, przepuszczając rowerzystów na przejściu dla pieszych, zamiast ich porządnie pouczyć.

Cytat

Policja powinna więcej czasu poświęcić sprawdzaniu kompetencji rowerzystów. Większość z nich nie zna przepisów.

Cytat

wczoraj następny wjechał pod koła.

Cytat

Dzisiaj młody tata przejechał z córką przed maską samochodu naruszając przepisy ,oczywiście pouczył nas ,że ma prawo opiekując się dzieckiem do 10 tego roku życia na jego przejazd po pasach dla pieszych .Szanowny tata zapomniał, że jego ten zapis nie dotyczy .On ma obowiązek zejść z roweru i bezpiecznie przeholowac własne dziecko na drugą stronę przejścia .Sam narusza przepisy dając zły przykład dziecku i narażając je na niebezpieczenstwo, nie wiem jak chce chronić dziecko siedząc  na rowerze i i nie mając wpływu na to co dziecko w stresie zarobi. Mlodzi rodzice trochę wyobraźni oraz obowiązkowo  nauka czytania przepisów ze zrozumieniem.