Festiwal Fabryka Światła – 4. edycja!

W dniach 9-10 września 2017 r. odbędzie się już 4. edycja Festiwalu Fabryka Światła organizowanego w Przasnyszu.  Inspiracją dla realizatorów jest postać Stanisława Józefa Ostoja-Kotkowskiego oraz jego twórczość. Motywem przewodnim bieżącej edycji jest fotografia, jeden z wielu ważnych obszarów zainteresowań artysty. W ramach działań poprzedzających festiwal przeprowadzone zostaną otwarte warsztaty,  adresowane do wszystkich osób interesujących się fotografią. W drugiej połowie sierpnia ruszą warsztaty operatorsko-reportażowe, skierowane do licealistów ze szkół w Przasnyszu. Ich uczestnicy będą mogli poznać tajniki operowania ruchomym obrazem. W efekcie prac powstanie reportaż o Przasnyszu, którego premiera będzie miała miejsce podczas dni festiwalowych we wrześniu.

Jedną z atrakcji tegorocznego programu festiwalowego będzie także gra na bębnach. Mieszkańcy będą mogli wspólnie z artystami wystukiwać rytmy pod hasłem „Orkiestra Wielkich Bębnów – PULS ŚWIATŁA – PULS ZIEMI”.

Jak co roku czas spędzony na rynku uświetnią występy muzyczne. Usłyszeć będzie można zarówno jazzowe brzmienie, rock, jak i tradycyjne polskie przeboje.  Mistrzowie tych gatunków z pewnością zagwarantują niezapomniane doznania muzyczne. Nie zabraknie także występów teatralnych przygotowanych pod okiem koordynatorów MDK w Przasnyszu.

Motywy świetlne również zagoszczą na rynku podczas dni festiwalowych. Na ścianie frontowej Muzeum Historycznego pojawi się wielka wizualizacja świetlna, zmieniając całkowicie oblicze budynku. Użyta w tym celu specjalna technika cyfrowa pozwoli stworzyć hipnotyzujące efekty dzięki którym światło przeniknie tego wieczoru przez rynek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments