Ferie w Muzeum – podsumowanie

W dniu 11 lutego zakończyły się ferie zimowe w muzeum. W zajęciach przygotowanych przez pracowników muzeum wzięło udział 60 uczestników.

Dzieci zwiedzały ekspozycje muzealne, a także brały udział w grach i zabawach edukacyjnych. Podczas zimowych spotkań poznały życie codzienne w średniowiecznym mieście, uczyły się pisać gęsim piórem, wzięły udział w wycieczce po mieście poznając gotyckie ślady przeszłości.

Ostatni dzień zajęć wypełniła wspólna zabawa, polegająca na wykonywaniu zadań związanych z grą „Tajemnicze pogranicze”, która przygotowana była w oparciu o wystawę czasową o Straży Granicznej. Podczas gry dzieci wykazywały się różnymi umiejętnościami sprawdzającymi ich pamięć, wiedzę, sprawność, odwagę, spostrzegawczość i wytrwałość. Po zaliczeniu zadań otrzymały Paszport Młodego Podróżnika oraz nagrody.

Z propozycji spotkań skorzystały miejscowe dzieci oraz te, które przyjechały na ten czas do swoich rodzin, uczestnicy ferii w Językowej Szkole Podstawowej Nr 5 w Przasnyszu i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu Fili Nr 1 i Nr 2. Dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za udział w zajęciach i wspólną zabawę.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments