Eksperci o powiecie przasnyskim, jako Samorządowym Liderze Zarządzania

POWIAT PRZASNYSKI TO PRZYKŁAD DZIAŁAŃ,
KTÓRE SĄ POTRZEBNE POLSCE

Eksperci o powiecie przasnyskim, jako Samorządowym Liderze Zarządzania

 – VIDEO –

 

Powiat Przasnyski znalazł się obok metropolii poznańskiej i szczecińskiej oraz aglomeracji wałbrzyskiej wśród polskich Samorządowych Liderów Zarządzania i najbardziej kreatywnych i dynamicznie rozwijających się obszarów w kraju.

Andrzej Porawski – dyrektor biura Związku Miast Polskich mówi m.in. o powiecie przasnyskim i działaniach starosty przasnyskiego:

„Świetny jest powiat przasnyski, ze wszystkimi gminami, które zachęcił do współdziałania, i to rzeczywiście po partnersku. Powiat przasnyski to jest jeden z tych przykładów, które są w Polsce tak potrzebne, a nie wszędzie się jeszcze tak upowszechniły. Podjęcie przez powiat funkcji koordynacyjnej, z daniem palmy pierwszeństwa gminom, ponieważ gminy mają większe możliwości. (…) Trzeba te potencjały łączyć. I powiat przasnyski znakomicie pokazuje, jak to można robić, traktując wszystkich rzeczywiście po partnersku”.

 

Przypomnijmy, że związki samorządów polskich (Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP) oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych, a także Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ponownie wskazały Powiat Przasnyski jako lidera zarządzania wśród polskich powiatów.

Samorządy wysoko oceniły w szczególności utworzenie przez samorząd powiatowy oraz wszystkie samorządy miejskie i gminne stowarzyszenia Królewiecki Obszar Funkcjonalny – Porozumienie Przasnyskie, oryginalny i ciekawy projekt „Powiat Przasnyski- Stolicą Kultury Mazowsza”, a także utworzenie stref gospodarczych w Sierakowie i w Chorzelach.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments