Egzamin maturalny w maseczce i z własnymi przyborami.

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.

 

Na zdających i organizatorach spoczywają następujące obowiązki:

  • obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej;
  • konieczność ustawienia ławek w sali egzaminacyjnej w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku;
  • obowiązek dezynfekcji ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający;
  • konieczność korzystania przez każdego zdającego z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora, itd.

Jak podaje Ministerstwo  Edukacji Narodowej tegoroczne matury odbędą się w dniach od 8 do 29 czerwca. W tym roku nie będzie ustnych egzaminów maturalnych. Planowany jest także dodatkowy egzamin dla tych uczniów, którzy nie mogli podejść do testu ze względów zdrowotnych.

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie  (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.


 

Źródło MEN
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
7 miesięcy temu

Uwaga chciałam zaznaczyć że w tekście padają słowa egzaminu gimnazjalnego Oj! Takiego egzaminu już nie ma. Wiem że na stronie OKE pada ta nazwa ale to o czymś świadczy.