Edukacja w zakresie szczepień ochronnych

„Rola jednostek samorządów terytorialnych w poprawie dostępności do szczepień ochronnych” – to temat konferencji, która odbyła się 10 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

Podczas spotkania, z udziałem przedstawicieli samorządów wszystkich szczebli z województwa mazowieckiego, wojewódzkiej i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, ekspertów medycznych oraz świadczeniodawców, zaprezentowane zostały efekty programów profilaktycznych realizowanych w obszarze ochrony zdrowia na Mazowszu. Dyskutowano także na temat możliwości poprawy sytuacji epidemiologicznej w regionie.

Wykład ekspercki pt. „Szczepienia ochronne – priorytety i wyzwania zdrowia publicznego na Mazowszu” wygłosiła  prof. Teresa Jackowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii,kierownik Kliniki Pediatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i ordynator w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. O epidemiologii i profilaktyce zakażeń bakteryjnych opowiedział dr hab. n. med. Piotr Albrecht z I Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Moderatorem konferencji była Ewa Łagońska, dyrektor Departamentu Polityki Społecznej i Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Inicjatorami spotkania były organizacje działające na rzecz zdrowia dzieci: Stowarzyszenie „Parasol dla Życia”, Fundacja „Aby Żyć” oraz „Koalicja dla Wcześniaka”. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.


Samorząd Województwa Mazowieckiego


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...