Dziś w Przasnyszu rusza kampania„BIAŁA WSTĄŻKA”.

Dziś w Przasnyszu rusza kampania„BIAŁA WSTĄŻKA”. Organizatorem jej jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu z inicjatywy pracowników socjalnych i Zespołu Interdyscyplinarnego działającego na rzecz przeciwdziałania przemocy.

Kampania potrwa 16 dni, tj. do 10 grudnia 2019 r. Celem jej jest rozpowszechnianie w Przasnyszu idei „Białej Wstążki” poprzez wyrażenie hasła: Stop przemocy wobec Kobiet. W tym okresie zachęcać będziemy wszystkich mężczyzn, aby zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy.

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie, prowadzona w ponad 55 krajach świata, międzynarodowa kampania skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Kampania zrodziła się w Kanadzie w 1991 r. Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Kampania odbywa się w ramach 16 Światowych Dni Przeciwko Przemocy. Rozpoczyna się 25 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a koniec kampanii przypada 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka i podkreśla, że przemoc wobec kobiet, ale nie tylko, jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments