Dziś rodzina z gminy Chorzele straciła cały dobytek w pożarze! [AKTUALIZACJA]

W dniu dzisiejszym miał miejsce pożar w miejscowości Czaplice Wielkie, gmina Chorzele. Niestety cały dobytek jednej z rodzin doszczętnie spłonął. Pan Ryszard z synem oraz narzeczona syna z córeczką  zostali bez dachu nad głową, ubrań i jedzenia na Święta..

Jest potrzebne dosłownie wszystko : odzież (począwszy od bielizny po buty, kurtki zimowe, itp.) środki higieny, żywność, itd. Poszkodowani Panowie noszą ubrania na rozmiar 175 cm wzrostu i około 70 kg wagi, buty rozmiar 42. Ubrania kobiece rozmiar XL, buty 42, ubranka dziecięce rozmiar 80cm oraz buciki 17, środki czystości dla dziecka, mleko Bebiko 2.

Wszelkie rzeczy należy przynieść do:

    • Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzelach w poniedziałek w godz. od 7:30 do godz.15:30.
    •  OSP Rycice w poniedziałek w godzinach 14:00 -15:00.

 

Wierzymy, że uda nam się pomóc, a w przedświątecznym biegu znajdziemy czas, by otworzyć swe serca na drugiego człowieka.

AKTUALIZACJA

22 grudnia bieżącego roku około godz. 04:35 w miejscowości Czaplice Wielkie gm. Chorzele doszło do pożaru domu mieszkalnego.

W chwili przyjazdu straży pożarnej, palił się budynek mieszkalny jednorodzinny, w którym na skutek pożaru zawalił się dach. Budynek zamieszkały był przez dwie osoby, które opuściły go przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po wstępnym rozpoznaniu i rozmowie, mężczyźni nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

Strażacy po dokonaniu rozpoznania, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku i oświetleniu terenu akcji przystąpili do gaszenia pożaru.

W trakcie działań gaśniczych zawaleniu uległ szczyt budynku oraz komin. Podczas akcji jeden z mieszkańców budynku źle się poczuł. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala w celu szczegółowych badań.

Po ugaszeniu pożaru ratownicy dokonali niezbędnych prac rozbiórkowych oraz odgruzowali pogorzelisko w celu przeszukania i sprawdzenia spalonego budynku, wewnątrz nikogo nie odnaleziono.

Spaleniu uległa więźba dachowa, całe wyposażenie oraz strop mieszkania. Zniszczeniu (zawaleniu) uległa część ścian murowanych budynku.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne KSRG: Chorzele, Rycice, Krzynowłoga Mała i OSP Rembielin.


 

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments