Dzień Ziemi w Ulatowie-Adamach

Jak co roku w drugiej połowie kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – największe święto ekologii organizowane praktycznie na całym świecie. Nie zapomniała o tym święcie także społeczność ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach.

Mottem tak ważnej uroczystości organizowanych w szkole było hasło „Ratujmy Matkę Ziemię”. Świętowanie Dnia Ziemi miało jednak w Ulatowie zupełnie inny charakter niż było to w ubiegłych latach. Uczestnicy szkolnych zajęć teatralnych zorganizowali specjalne przedstawienie o tematyce ekologicznej, w której nawiązano do wspomnianego motta. Na spektakl zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy Nadleśnictwa Przasnysz: specjalista ds. edukacji Ewa Bartoszewska oraz leśniczowie: Bogdan Bartoszewski i Radosław Serafin.

 

 

 

Przedstawienie przygotowali uczniowie różnych klas pod kierunkiem „pani od przyrody”, czyli Jolanty Tynieckiej. Młodzi aktorzy mieli przed sobą trudne zadanie: musieli wcielić się w role m.in. powietrza, wody, lasu, ptaków, pszczół, a nawet lekarza, który aplikował chorej Matce Ziemi uzdrawiające kroplówki. Ale ze swojego zadania uczniowie wywiązali się wprost śpiewająco. Dlatego zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami ze strony zaproszonych gości i rodziców.

 

 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments