Dzień Niepodległości w LO im. KEN w Przasnyszu

Odświętnie ubrani z wpiętymi kotylionami uczestniczyliśmy w piątek, 10 listopada 2017roku, w apelu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

dyrektor

Po wstępnym przemówieniu Dyrektora Szkoły przedstawiciele klas zawiesili na blejtramie przygotowane wcześniej specjalne, biało-czerwone kotyliony.

Prowadząca: Marta

 

Weronika Rekosz

„Barwy biało-czerwone” – w tym bloku tematycznym zadano między innymi następujące pytania: „Jaki jest układ barw na polskiej fladze w orientacji pionowej i poziomej?” oraz „Kiedy po raz pierwszy obchodziliśmy w Polsce Dzień Flagi?”

„Nekropolie polskie” – do tej kategorii były dołączone zdjęcia, którym towarzyszyły pytania:

Gdzie znajduje się brama przedstawiona na fotografii?

Gdzie została umieszczona zaprezentowana tablica?

Gdzie znajduje się pokazany na zdjęciu grób?

    
 

„Hymn państwowy” – w tej kategorii pytanie „Kto, kiedy i gdzie napisał tekst polskiego hymnu?” nie sprawiło, oczywiście, uczestnikom trudności, w przeciwieństwie do pytania, zaczynającego się od następującej informacji: „Polska jest jedynym państwem na świecie mającym Muzeum Hymnu Narodowego, które otwarto 17 lipca 1978 roku. Gdzie znajduje się to muzeum i dlaczego tam?”- padło pytanie.

W przerwach między poszczególnymi turami konkursu grupa muzyczna złożona z uczniów naszej szkoły przedstawiła interesujące wykonania wybranych utworów patriotycznych, które poruszyły zgromadzoną w sali gimnastycznej publiczność.

jury

zwycięzcy

Po podliczeniu głosów przez jury, w skład którego wchodzili: dyrektor szkoły p. Radosław Waleszczak, nauczyciel historii p. Zdzisław Zdziarski i polonistka p. Małgorzata Andrychowska-Białobrzeska wyłoniono zwycięzców konkursu, którymi okazali się zdobywcy 21 punktów- uczniowie klas pierwszych.

Młodzież z klas drugich i trzecich zdobyła ex aequo drugie miejsce, uzyskując po 11 punktów. Apel zakończyło wręczenie przez jury słodyczy uczestnikom konkursu oraz szkolnej grupie muzycznej.

śpiewające

Małgorzata Andrychowska-Białobrzeska, Zdzisław Zdziarski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments