Dzień Mleka w Ulatowie-Adamach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mleka dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach wzięli udział w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, skąd pochodzi mleko oraz jak ważne i konieczne jest jego spożywanie, by każdy człowiek prawidłowo się rozwijał.

Dzień rozpoczął się od wysłuchania wiersza Przetwory z mleka, a następnie obejrzenia filmu edukacyjnego. Dzięki niemu dzieci dowiedziały się, co dzieje się z mlekiem, gdy trafi do mleczarni i w jaki sposób powstają produkty mleczne. Najmłodsi wytężali swój zmysł smaku, degustowali pyszne sery białe i żółte, jogurty, kefiry, maślankę, chętnie pili mleko. Mali uczniowie wykazali się sporą wiedzą: wymieniali dania, do których przyrządzenia potrzebne jest mleko lub jego przetwory, odgadywali zagadki, rozwiązywali quizy, kolorowali obrazki i słuchali tematycznych piosenek.

Obchody Światowego Dnia Mleka to dobry pomysł na promowanie zdrowego odżywiania, by w możliwie ciekawy sposób zachęcić dzieci do spożywania nabiału.

Organizatorką zajęć była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Barbara Piotrowska.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments