Dzień Językowy w Zespole Szkół w Krzynowłodze

Corocznie pod koniec listopada w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej odbywa się Dzień Językowy. Nie mogło być inaczej i teraz. W tym roku najważniejszym motywem tego święta była edukacja w Rosji oraz Wielkiej Brytanii.

Święto językowe w tym roku przypadło 26 listopada. Najpierw zebrani uczniowie dowiedzieli się od nauczycieli kilku ciekawych rzeczy na temat nauki w wybranych krajach. Można było więc usłyszeć, w jakim wieku dzieci zaczynają naukę w Rosji czy Anglii, jakie są tam typy szkół, jakich uczą się przedmiotów, jaka jest skala ocen, a także czy dzieci rosyjskie lub brytyjskie noszą mundurki.

Później scenę opanowali uczniowie. Podopieczni krzynowłoskiej szkoły zaprezentowali kilka piosenek po angielsku i rosyjsku – w tym przeboje znanych wokalistek Rihanny i Adele oraz przepiękną piosenkę Anny German w języku rosyjskim pt. „Nadieżda”. Młodsi uczniowie przedstawili wesoły taniec do piosenki „Fox stay” oraz inscenizację wiersza „Pussy Cat”. Wiele śmiechu przyniosły wszystkim krótkie skecze, w których wykorzystano lapsusy językowe, związane m.in. z zapożyczaniem słów z obcych języków.

Choć impreza ta ma charakter rozrywkowy, jest jednocześnie nowatorską próbą nie tylko uczenia dzieci samych języków obcych, lecz także uświadamiania im, jak ważna jest znajomość tych języków w dzisiejszym świecie.

Dzień Językowy w zespole szkół przygotowały nauczycielki języków obcych: Ewa Mamińska, Agnieszka Urbańską i Dorota Kobylińska.


Urząd Gminy Krzynowłoga Mała


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments