Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Bogatem

W Szkole Podstawowej w Bogatem graliśmy z WOŚP! Połączono obchody Dnia Języków Obcych z akcją charytatywną Jurka Owsiaka. Szkoła gra od wielu lat. W dniu 12.01.2018 w ciągu nieco ponad trzech godzin zebrano ponad 600 zł!!!

W trakcie obchodów DJO rozstrzygnięto konkurs plastyczny „My Fruit Dictionary” dla klas 1 – 3. Prace były na tak wysokim poziomie, że jury nie potrafiło wybrać 3 najlepszych. Po długich dyskusjach nagrodzono 6 słowników należących do: Alicji Celmer, Olgi Rumińskiej, Anny Krępskiej, Eweliny Olszewskiej, Zofii Wdowińskiej oraz Mateusza Rogalskiego.

Klasa 2 gimnazjum przygotowała pokaz tańca bawarskiego, a uczniowie z klasy 7 i 2 tradycyjny taniec irlandzki. Klasa 3 szkoły podstawowej pięknie zaprezentowała się śpiewając „If you’re happy”. Klasy IVA, IVB, V i VI wystąpiły z układem tanecznym do piosenki „Waka Waka”. Wspomniana już grupa uczniów z klasy 7 i 2g zaskoczyła i rozruszała publiczność swoimi układami do wybranych piosenek. Były oczywiście quizy z wiedzy o krajach anglo – i niemieckojęzycznych. Wspólnie zaśpiewano piosenkę „Panie Janie’ w trzech wersjach językowych: po polsku, niemiecku i angielsku. Całość została zwieńczona meczem piłki nożnej pomiędzy Bayernem Monachium, a Manchesterem United.

W ciągu dnia działała kawiarenka z pysznymi wypiekami domowej roboty, studio tatuażu oraz stoisko do malowania twarzy. W ten sposób wsparto WOŚP wcześniej wspomnianą kwotą.

Jak zawsze można było liczyć na naszą społeczność szkolną, której należą się serdeczne podziękowania za udział i fantastyczną zabawę z językami obcymi. Hasło „Języki łączą ludzi” z plakatu Oli z klasy IVA w piękny sposób podsumowuje ten dzień z życia Szkoły w Bogatem.

Za organizację obchodów odpowiedzialne były p. Barbara Wojciechowska, Ewa Kalinowska i Magda Krępska. Za owocną współpracę z WOŚP oraz opiekę nad wolontariuszami odpowiedzialna była p. Marzena Karwacka.

Anna Mieliwodzka

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments