Dzień Głośnego Czytania w Bogatem.

W roku 2018 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (sobotę), w szkole w Bogatem obchodzono go 28 września.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie  na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji „ Starszy czyta młodszemu” uczniowie klasy III gimnazjum czytali przedszkolakom i uczniom klas I-III. W salach ożyły „ Psotki i śmieszki”, perypetie „Szewczyka Dratewki” i przygody Dwóch Dorotek.

W ramach współpracy z  Gminną Biblioteką im. J. Narzymskiego w Bogatem szkołę odwiedziły panie bibliotekarki i włączyły się do świętowania. Czytały uczniom klas I-VIII lektury szkolne,  które będą omawiane na lekcjach języka polskiego.

Do aktywnego obchodu święta włącza się również opiekunka świetlicy szkolnej. Po skończonych zajęciach uczniowie mieli możliwość wysłuchania przygód Misia, bohatera książki Janiny Porazińskiej pt. „Pamiętnik czarnego noska”.

dav
dav

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments