Dzień Edukacji Narodowej z konkursem w tle

W miniony wtorek, 13 października, w Zespole Szkół w Bogatem odbył się uroczysty apel związany z Dniem Edukacji Narodowej. Była to również wyjątkowa okazja do wręczenia nagród w pierwszym konkursie ekologicznym organizowanym przez Gminę Przasnysz we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na wstępie całej uroczystości dyrektor Zespołu Szkół Piotr Sekuna złożył zebranym najlepsze życzenia z okazji przypadającego święta. Następnie wręczył nagrody wskazanym nauczycielom swojej placówki. Wyróżnione zostały: Teresa Pszczółkowska, Agata Wronowska, Marzena Karwacka, Marta Ruszczyńska, Joanna Kulasińska. W ten sam sposób dyrektor wyróżnił pracowników szkoły: Magdalenę Rogalską oraz Mariolę Bruździak.

Oddzielnie życzenia złożyła wszystkim wójt Grażyna Wróblewska, która była gościem specjalnym całej uroczystości. Pani wójt wręczyła także dyrektorowi nagrodę z okazji przypadającego święta. Jako ostatnia głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aleksandra Biraga, która złożyła życzenia i bukiet kwiatów na ręce pana dyrektora szkoły.

Świętowana uroczystość była ponadto dobrą okazją do wręczenia nagród w pierwszym konkursie ekologicznym organizowanym tej jesieni w gminie Przasnysz. Konkurs o nazwie: „Środowisko przyrodnicze w Gminie Przasnysz” został rozstrzygnięty w ostatnich dniach września. Zabawa przygotowana dla uczniów szkół podstawowych z całej gminy zmobilizowała grupę kilkunastu uczestników, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych. Wyniki rywalizacji wyglądały następująco:

A. Konkurs indywidualny:

  1. miejsce Izabela Golba z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem
  2. miejsce Julia Matusiak z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem
  3. miejsce Karolina Suwińska z Zespołu Szkół w Lesznie

Zwycięzcy konkursu otrzymali w nagrodę m.in. rower, aparat fotograficzny oraz tablet.

B. Konkurs zespołowy:

  1. miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mchowie (nagroda: wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego i do Palmir)
  2. miejsce: Szkoła Podstawowa w Obrębie (nagroda: wycieczka do Wilanowa i do Ogrodu Botanicznego w Powsinie)
  3. miejsce: Zespół Szkół w Lesznie (nagroda: szkielet anatomiczny).

Nagrody dla laureatów konkursu wręczyła wójt Grażyna Wróblewska w asyście dyrektora. Jednocześnie też pani wójt zachęcała wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnym konkursie, organizowanym dzięki zdobytemu dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Warszawy.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments