Dzień Dziecka w ZS w Lesznie

Tuż przed długim weekendem czerwcowym w Zespole Szkół w Lesznie udało się zorganizować szkolny Dzień Dziecka. Jedną z jego atrakcji – dzięki uprzejmości OSP w Lesznie oraz przedstawicieli Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu – był pokaz gaszenia płonącego samochodu i udzielanie pierwszej pomocy osobom znajdującym się we wnętrzu pojazdu.

Dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum miały okazję praktycznej nauki zasad udzielania pierwszej pomocy na bazie sprzętu ze szkoły medycznej
w Przasnyszu. Uczniowie z Leszna poznali również historię miejscowej OSP, przedstawioną przez jej prezesa Dariusza Jankowskiego, a także mieli możliwość zapoznania się z wozami bojowymi, będącymi na wyposażeniu miejscowej straży pożarnej.

Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji towarzyszących – m.in. zabawy na trampolinie, wspólny mecz piłki nożnej, a także wieczorną dyskotekę. Panie z Rady Rodziców przygotowały poczęstunek, natomiast członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Lesznie upiekły pyszne ciasteczka dla wszystkich uczestników pikniku.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Lesznie bardzo serdecznie dziękuje sponsorom szkolnej imprezy: piekarni „Dom Chleba” państwa Formelów z Leszna oraz firmie Sklep Mięsny państwa Zembrzuskich z Przasnysza.

 


 

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...