Dzień Dziecka w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

W dniu 5 czerwca Muzeum Historyczne zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Dziecka, które poprowadziła pani Bożenna Beata Parzuchowska, przewodnicząca Koła Miłośników Sztuki TARAS i Teatru Trzech Pokoleń.

W tym dniu gościliśmy dzieci z Kubusiowego Przedszkola oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przasnyszu, które aktywnie uczestniczyły w przygotowanym dla nich wydarzeniu. Pani Bożenna Beata Parzuchowska zaprezentowała dzieciom książeczkę swojego autorstwa pt. „Tino”, a następnie wydawca książki pani Janeczka Janakakos-Szymańska przedstawiła sylwetkę autorki i opowiedziała o jej twórczości. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały historii o tytułowym piesku Tino w interpretacji aktorów z Teatru Trzech Pokoleń oraz pogadanki o zwierzętach dr. n. wet. pana Waldemara Krzyżewskiego. Ponadto pan doktor pokazał dzieciom wystawę, na której przedstawione zostały pocztówki i grafiki z wizerunkami zwierząt.
Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze, a na koniec uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

Anna Krzykowska

Sprawdź również

Gmina Krzynowłoga Mała modernizuje drogę ze środków Urzędu Marszałkowskiego

Dzięki pozyskanej dotacji ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego udało się nam wyremontować znaczny fragment drogi …