Dzień Babci i Dziadka w Mchowie

Dnia 21 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mchowie było uroczyście i wesoło, gdyż przybyło bardzo wielu ważnych gości — Babć i Dziadków. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia od dawna, a szczególnie przedszkolaki, które były bardzo przejęte swoimi występami.

Uroczysty apel rozpoczął się powitaniem gości przez panią Halinę Sokołowską dyrektora szkoły i Weronikę Morawską przewodniczącą RSU. Następnie przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny pt. „Babciu, Dziadku Kocham Cię”. Po wysłuchaniu wierszy i piosenek dzieci przedstawiły inscenizację bajki „Szewczyk Dratewka”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tańce. Występy zostały nagodzone gromkimi brawami, wywołały na twarzach Babć, Dziadków, Rodziców łzy wzruszenia i radości.

Dyrektor szkoły składając życzenia zwróciła uwagę na rolę jaką pełnią w życiu wnuczków Dziadkowie. Podkreśliła, że są oni niewyczerpanym źródłem i potężnym zasobem informacji o otaczającym świecie oraz przekazicielami mądrości, naturalnym drogowskazem dla wnucząt.

Zgodnie z tradycją na zakończenie uroczystości odśpiewano 100 lat i wręczono najmilszym gościom – Dziadkom laurki, upominki i zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Przy suto zastawionych stołach wspomnień i opowiadań o latach szkolnych nie było końca.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments