Dzień Angielski w przasnyskiej „Jedynce”.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu 20 czerwca 2018r. hucznie obchodziła Dzień Angielski. Z tej okazji wszyscy uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu składającym się z trzech części.

English Day otworzył Hymn Wielkiej Brytanii i Festiwal Muzyczny Granny Awards. Jego uczestnicy rywalizowali o złotą, srebrną i brązową płytę oraz nagranie zwycięskich piosenek w profesjonalnym studiu muzycznym.  Na wstępie uczniowie usłyszeli chór dziewczęcy w składzie: Kinga Szafirowicz (7c) , Ewa Pawłowska (7c), Natalia Wójcik (7c), Julia Grabowska (7c), Aleksandra Gwardys (4a), Michalina Winnicka (4a), Natalia Bęcławska (4d), Julia Obrębska (4d), Martyna Makowska (6s), Zuzanna Polcyn (6S) i Zofia Pędrak (6S).  Chór zaprezentował utwór Rhiany „Diamonds” w aranżacji chóru One Voice Choir. Potem rozpoczęła się indywidualna rywalizacja wyżej wymienionych wokalistów. Mogliśmy usłyszeć naprawdę piękne wykonania piosenek ze znanych filmów i topowych list przebojów Wielkiej Brytanii. Wszystkie występy były na wysokim poziomie i jurorzy (Arkadiusz Siejka, Lidia Chachulska i Agnieszka Cieślak-Żołnowska) mieli „trudny orzech do zgryzienia”, ale ostatecznie…

 

Pierwsze miejsce i złotą płytę jury przyznało Zuzannie Polcyn za piosenkę „Skyfall” Adellez filmu o Jamesie Bondzie pod tym samym tytułem. Srebrną płytę za drugie miejsce za piosenkę „TryEverything” Shakiry otrzymała Zofia Pędrak. Trzecie miejsce i brązową płytę wywalczyła Natalia Bęcławska z utworem „I see the light” z filmu „Zaplątani”. Wszystkie właścicielki płyt już wkrótce nagrają swoje piosenki w studiu muzycznym.

W kolejnej części obchodów English Day uczniowie obejrzeli przedstawienie „Atrip to London”. Widzowie mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca i zabytki stolicy Anglii, obejrzeć scenki w języku angielskim, dotyczące codziennego życia w krajach brytyjskich oraz podziwiać postacie sławnych Brytyjczyków, a wszystko to okraszone humorem, świetną muzyką, efektami dźwiękowymi i wizualnymi oraz niesamowitą grą aktorską. W występie zobaczyliśmy uczniów z klas: 6S – Darię Sobocińską , 6C – Konrad Sokołowski, Kacper Maluchnik, Jakub Tworkowski, Kacper Szczepański, Ola Borowa, Katarzyna Czaplicka, Paulina i Sylwia Sender i 7B – Zofia Osowska, Aleksandra Jelińska, Wiktoria Smolińska, Ola i Zofia Milczarek, Adam Długokęcki, Mateusz Leleń i Natalia Kacprzycka. Wspólne występy i zabawa znajdowały natychmiastowy i pozytywny oddźwięk w reakcjach publiczności, która spontanicznie reagowała na popisy szkolnych aktorów, nagradzając ich gromkimi brawami.

Ostatnia część English Day to wyróżnienia i nagrody dla uczniów biorących udział konkursach i wydarzeniach dotyczących języka angielskiego w roku szkolnym 2017/18.

Wyróżnione zostały następujące osoby.

Za konkurs na opowiadanie w języku angielskim  „My Day in the UK” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego w kategorii klas 5-6

  1. miejsce –  Zuzanna Jakubowska VIc
  2. miejsce –  Nikola Łukaszewska Va
  3. miejsce –  Zuzanna Urban Va

w kategorii klas 5-6

  1. miejsce –  Zuzanna Milczarek VII b
  2. miejsce –  Olaf Smoleński VII a
  3. miejsce –  Zofia Osowska VII b

Prace uczennic, które zajęły pierwsze miejsca, zostaną opublikowane przez wydawnictwo książkowe.

Za konkurs The Big Challenge dyplomy First Class oraz nagrody za pierwsze miejsca w szkole odebrali:

Poziom 3. – Olaf Smoleński

Poziom 2. – Zuzanna Jakubowska

Poziom 1. – Martyna Masłocha

Szczególne wyróżnienie w konkursie The Big Challenge otrzymała również Kalina Pacewicz, która wylosowała nagrodę elektroniczną The Twenty Award na poziomie 1.

Wyróżnienie otrzymały również Pola Chachulska i Natalia Głażewska, dzięki ich zaangażowaniu w projekt KidSpeak mogliśmy poznać studentów z Chin i Indii w tym roku szkolnym.

Na Koniec organizatorzy tegorocznego English Day: Katarzyna Bieńkowska i Grzegorz Kościug  złożyli szczególne podziękowania uczniom, którzy bezinteresownie i bardzo aktywnie włączyli się  w przygotowanie tego wydarzenia.  Wyróżnieni uczniowie to:

Alan Marchewka (7b) – za samodzielne nagłośnienie Dnia Angielskiego oraz przygotowanie sprzętu muzycznego na liczne spotkania zespołu wokalnego.

Pola Śmigielska, Zuzanna Polcyn, Aleksandra i Karolina Borowe- uczennice klasy 6C zajmowały się promocją English Day w szkole i w znaczącym stopniu przyczyniły się do wykonania dekoracji na tą okoliczność.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments