Dzielnicowy z Chorzel w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę.

Wczoraj, 9 stycznia 2020r., funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Chorzelach w drodze do pracy zatrzymał pijanego kierowcę. Dodatkowo kierujący nie posiadał stosowanych uprawnień.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14:00 w miejscowości Zaręby (gm. Chorzele).

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Chorzelach mł. asp. Marcin Tański udając się na służbę i przejeżdżając przez miejscowość Zaręby, zauważył samochód osobowy marki Vw Passat, którym kierował znany mu osobiście 63-letni mieszkaniec gminy Chorzele.

Mężczyzna ten zamieszkuje w jego rejonie służbowym i wielokrotnie mieszkańcy sygnalizowali fakt, że jeździ on samochodem bez uprawnień, a także często w stanie nietrzeźwym. Policjant postanowił go zatrzymać, lecz mimo prób nie doczekał się żadnej reakcji. Tor jazdy mężczyzny wskazywał, że uzasadnionym jest przypuszczenie kierowania w stanie nietrzeźwości.

Gdy pojazdy poruszały się już z niewielką prędkością, funkcjonariusz swoim prywatnym samochodem zajechał mu drogę i zmusił do zatrzymania. Szybko podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i  wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Na miejsce wezwał patrol policji, gdzie po przebadaniu okazało się, że kierujący ma blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 


Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments