Dzieciaki z klasy IV e SP nr 1 w Przasnyszu przygotowały prezenty dla potrzebującej rodziny

Szlachetna pomoc

– Święta to wyjątkowy czas spełniania się marzeń, magii, uśmiechu i miłości…-  w ten sposób dzieci z przasnyskiej jedynki mówią o zbliżającej się gwiazdce. Ich bezinteresowna pomoc to znakomita okazja, aby zrobić coś dobrego dla innych ludzi. Przygotowanie i zorganizowanie prezentów dla potrzebującej rodziny z Przasnysza okazała się dla uczniów ogromnym wyzwaniem, ale z pomocą wychowawcy i rodziców poradzili sobie znakomicie.

      Uczniowie klasy IVe z przasnyskiej jedynki  pokazały swoje wielkie serca podczas realizacji projektu ,,Kuferek dobrych uczynków „. Jest to projekt zainicjowany przez dyrektora szkoły Arkadiusza Siejkę. Ma on niewątpliwie na uwadze zaszczepienie w dzieciach ważnej inicjatywy pomagania i czynienia dobra.- ”Kuferek Dobrych Uczynków” to wspaniała okazja do uśmiechu, radości i wiary w drugiego człowieka – mówi Grzegorz Kościug, wychowawca kl IVe – Nasza jedynka, wyszła z inicjatywą , aby każda klasa wraz z wychowawcą oraz rodzicami robiła coś dobrego dla innych. Chodzi o wszelkiego rodzaju dobroczynną akcję, czyn społeczny, bezinteresowne działanie dla ludzi, zwierząt lub środowiska -dodaje nauczyciel

Wspólne zadanie- pomagać !

    Dzieciaki z IV e długo zastanawiały się na czym ma polegać ich pomoc-  Pomysłów było wiele – mówi Grzegorz Kościug. Jednak najbardziej trafnym okazał się plan jednej z mam, która podsunęła pomysł, aby  znaleźć rodzinę dla której dzieci przygotują prezenty i podzielą się ,,swoimi skarbami”. Czwartoklasiści byli wzruszeni i od razu było widać ogromne zaangażowanie- relacjonuje nauczyciel. Uczniowie postanowili  podarować potrzebującej  rodzinie, która obecnie znajduję się w ciężkiej sytuacji materialnej, swoje zabawki,książki i słodycze. – Często powtarzamy dzieciom, że trzeba się dzielić i pomagać innym. Co zrobić, by nie pozostało to pustym słowem? My  właśnie postanowiliśmy pokazać im , że czasem wystarczy tylko odrobinę dobrych chęci oraz poświęcony im czas, aby wspólnie  stworzyć coś wspaniałego dla drugiego człowieka- mówi Ewa Dobrzyńska mama Jasia  – Myślę, że dzieci uczą się w ten sposób dostrzegać coś więcej niż tylko własne potrzeby -mówi Ewa Wójcik, mama Julki. W całej tej akcji rodzice i wychowawca chcieli, aby dzieci doświadczyły radości, jaką daje dzielenie się z innymi. – Chciałabym, żeby czuły się współodpowiedzialne za świat, w którym żyją, żeby wiedziały, że warto szukać sposobów, by działać i pomagać – mówi Lidia Kisiel, mama Emilki- Chciałabym bardzo, żeby wyrosły na ludzi, którzy doceniają to, co sami otrzymali i którzy umieją podzielić się z innymi – dodaje Dorota Zagroba, mama Klaudii.  – Bo jaki będzie świat, jeśli nauczymy nasze dzieci dbać tylko o własne potrzeby?

Radość przede wszystkim

    Już od listopada, kiedy zrodził się pomysł pomocy, dzieci zastanawiały się jak wszystko zorganizować. Wspólnie z wychowawcą przygotowały plan działania. Sprawą priorytetową był czas. Dzieciom zależało, aby przesyłka dotarła do rodziny przed Świętami Bożego Narodzenia. Zbiórka zaplanowana była na konkretny dzień,  tj czwartek 14 grudnia 2017r. Wtedy uczniowie wraz z rodzicami zgromadzili wszystkie rzeczy . Następny dzień minął na pakowaniu i zdobieniu  kartonów z prezentami. Uczniowie  starali się , aby wszystko było starannie wykonane. W sobotę 16 grudnia rodzina otrzymała już cały zestaw kartonów z podarunkami od całej klasy. Dzieci ofiarowały głównie zabawki, słodycze, środki czystości, odzież oraz artykuły spożywcze. Podczas przekazywania paczek rodzina była szczęśliwa i wzruszona.  Nie obyło się bez podziękowań i uśmiechów na twarzach szczęśliwych dzieci. -To była pierwsza tak poważna inicjatywa mojej klasy, w której uczniowie spisali się na szóstkę – podsumowuje Grzegorz Kościug wychowawca i przewodnik przedsięwzięcia.

Małgorzata Fijałkowska

Skomentuj artykuł

avatar