Dzieci zebrały ponad tysiąc ton makulatury

W dziewiątej już edycji „Zbiórki makulatury” prawie 40 tys. uczniów z 315 mazowieckich przedszkoli i szkół zebrało ponad tysiąc ton makulatury. 18 czerwca br. w urzędzie marszałkowskim uhonorowano zwycięzców konkursu. W uroczystości wzięli udział członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, a także przedstawiciele dyrekcji szkół i przedszkoli oraz zwycięskich uczniów.

Konkurs na zbiórkę makulatury z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a wyniki tegorocznej edycji świadczą o rosnącej świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Aby wyłonić zwycięzców, przyjęto specjalne kryteria, dla których przypisano odpowiednio wagi punktowe. Aż 24 laureatów w ośmiu kategoriach (od przedszkoli po szkoły ponadgimnazjalne) dostało się do finału.

Wśród najmłodszych najlepsze okazało się Przedszkole nr 167 w Warszawie (79,47 pkt). W kategorii „Szkoły podstawowe z liczbą uczniów do 100” zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. ks. bp. Franciszka Jaczewskiego w Górkach Grubakach (100 pkt). Wśród szkół z liczbą uczniów od 101 do 400 najlepsza była Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie(90,97 pkt). Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów spod Darnicy w Piastowie (91,94 pkt) wygrała w kategorii szkół z liczbą uczniów powyżej 400. Gimnazjalistów uhonorowano w trzech kategoriach – z liczbą uczniów do 200, od 201 do 400 i powyżej 400. Zwycięzcy to Zespół Szkół Publicznych, Publiczne Gimnazjum w Wierzchowinach im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (97,68 pkt), Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku (97,34 pkt) i Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu (69,05 pkt). Najlepszy wynik wśród szkół ponadgimnazjalnych uzyskał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz, Publiczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Pułtusku (99,05 pkt).

Laureatom konkursu wręczone zostały dyplomy i nagrody rzeczowe: mikroskopy z okularem i kamerą cyfrową, edu-Bloki, mapy świata i Polski oraz pomoce dydaktyczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie.

Nagrody dla zwycięzców zostały zakupione ze środków własnych województwa mazowieckiego. Dofinansowania udzielił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments