Dzieci poznały świat zwierząt wodnych i lądowych.

Za nami pierwszy tydzień wakacyjnych atrakcji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu. Na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Przasnysz oraz wędkarzami z koła nr 70 w Przasnyszu.

Pierwszą część spotkania poprowadziła Ewa Bartoszewska z Nadleśnictwa Przasnysz. Opowiedziała o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Następnie przeczytała bajkę o koziołku pt.”Guzik”. Dzieci wzięły też udział w grze Memory, a na zakończenie spotkania obejrzały bajeczkę pt.”Dzik Ryjo” oraz otrzymały od Pani Leśnik drobne upominki.

Drugą część zajęć poprowadzili wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 70 w Przasnyszu, Adam Kryszczak i Piotr Stompor, którzy potrafili w interesujący sposób przekazać dzieciom tajniki sztuki wędkarskiej. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką sportu wędkarskiego, środowiskiem wodnym w jakim przebywają ryby oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej. Aby przybliżyć dzieciom wędkarstwo Piotr zaprezentował sprzęt i rekwizyty potrzebne do łowienia ryb. Dzieci miały okazję dotknąć i zobaczyć sztuczne przynęty, spławiki, wędki, podbieraki i inne akcesoria potrzebne do wędkowania. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały i podziwiały sprzęt wędkarski.

 

Źródło MBP Przasnysz

Skomentuj artykuł

avatar