Dzieci nie powrócą do szkół. Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podczas III etapu odmrażania gospodarki poinformowano o stopniowym uwalnianiu szkolnictwa, a rząd zastanawiał się, czy istnieje szansa, by dzieci spotkały się w szkolnych ławkach jeszcze w tym roku szkolnym. Dziś już wiemy, że tak nie będzie.

 

W poniedziałek, 1 czerwca zapadła decyzja, że do 26 czerwca będzie realizowane kształcenie na odległość, o czym poinformował Dariusz Piontkowski, minister edukacji.

 

Minister dodał, że od 8 czerwca będą trwały egzaminy maturalne, a od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty, czyli będą to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

– W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje, że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku – poinformował minister.

w.b.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments