Działania „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych”

Przasnyscy policjanci włączyli się w realizację działań prewencyjno-kontrolnych  pn. „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych”.  Działania ukierunkowane są  głównie na zapewnienie  bezpieczeństwa w ruchu drogowym niechronionym  uczestnikom  ruchu drogowego, pieszym i rowerzystom. Akcja potrwa do 27 listopada br.  

Od poniedziałku  23.11. br.    na drogach   powiatu przasnyskiego, oraz podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą policjanci  ruchu drogowego  realizują  wzmożone działania prewencyjno- kontrolne pn. „ Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych”, które potrwają do piątku 27 listopada br. Głównym  celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukierunkowane na zminimalizowanie zdarzeń drogowych i przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drogach. W tych dniach   funkcjonariusze będą reagowali na  negatywne zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego pieszych i rowerzystów,  oraz ujawniali wykroczenia będące główną przyczyną wypadków drogowych.  Będą sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a od pieszych  uczestników ruchu drogowego będą egzekwowali  używania  elementów odblaskowych. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat w wysokości do  100 złotych.

Podczas akcji policjanci  przypominają , o tym, że kodeks drogowy przewiduje obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez każdego, kto będzie  poruszał się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Opaski, kamizelki czy smycze  mogą  być doczepiane do ubrania.  Należy umieszczać je  w miejscu dobrze widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego:  na wysokości kolan, dłoni, w okolicy klatki piersiowej i pleców.

Po zmroku pieszy czy rowerzysta ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego w odległości około 40 metrów. Natomiast osoba mająca na sobie elementy odblaskowe jest widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Pamiętajmy bezpieczeństwo zaczyna się od nas samych !

KPP w Przasnyszu

Asp.szt. Ewa Śniadowska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments