Działania grupy przestępczej na terenie powiatu przasnyskiego. Nasi seniorzy nie dali się oszukać!

W piątek wieczorem opublikowaliśmy ostrzeżenie przasnyskiej policji dotyczące działania na naszym terenie szajki zajmującej się wyłudzeniami. Do Komedy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęły informacje dotyczące 6 prób oszustw, których ofiarami mieli stać się mieszkańcy naszego powiatu. Dzięki czujnej postawie seniorów przestępczy proceder nie przyniósł efektów.

 

Do zgłoszenia pierwszej próby wyłudzenia doszło w piątek 5 lutego w godzinach popołudniowych.

84 – letnia mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta podająca się za żonę wnuczka i poinformowała o tym, że wnuczek zgłaszającej śmiertelnie potrącił 16-letnią dziewczynę i został zatrzymany przez policję. Warunkiem uniknięcia więzienia było wpłacenie kaucji w kwocie 120 tys. złotych. Oszustka po usłyszeniu informacji o tym, że zgłaszająca nie ma takiej gotówki, rozłączyła się.

 

– W trakcie podejmowanych czynności służbowych w powyższej sprawie, przasnyscy kryminalni zostali powiadomieni o tym, że sprawcy, działając w podobny sposób metodą na wnuczka lub policjanta kontaktowani się nie tylko z 84-letnią mieszkanką Przasnysza, ale również z innymi mieszkańcami naszego miasta i powiatu przasnyskiego. W sumie prób wyłudzeń pieniędzy było aż 6 – poinformował oficer prasowy asp. sztab. Krzysztof Błaszczak.

 

Dzięki czujnej postawie mieszkańców przestępcy liczący na ograbienie z oszczędności życia sześciorga przasnyskich seniorów odeszli  z niczym.

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maxx
maxx
16 dni temu

Ktoś powinien się wziąć za te głuche telefony na stacjonarne. Dla mnie to wygląda na kontrolę kiedy kto jest w domu. Nie problem znaleźć w systemach teleinformatycznych operatorów, źródła takich połączeń.

andrzej
andrzej
16 dni temu

a kaczka ma sie dobrze

NIEDOWIARY
NIEDOWIARY
15 dni temu

Nierozumiem jak w dzisiejszych czasach (XXI w.) nie można tego chuj…wyplemić. GPS-y, nadajniki, dokładne lokalizację telefonu, system Pegasus itp. Nie można, nie da się?