Działacze z Przasnysza uhonorowani odznakami Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Złotymi odznakami Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej zostały uhonorowane: Zofia Kalińska i Krystyna Kijora, a srebrnymi odznakami PKPS: Teresa Makowska, Marianna Sosnowska, Iwona Żbikowska, Ewa Kaczyńska, Ewa Łakota i Zbigniew Piotrowski. Wszystkie wymienione osoby to działacze i wolontariusze PKPS Przasnysz, osoby wrażliwe na los innego człowieka, odpowiedzialne, sumienne, pracowite, obowiązkowe, uczciwe, tolerancyjne i cierpliwe.

Z okazji 60-lecia istnienia PKPS w całej Polsce organizowane są wojewódzkie uroczyste gale podczas których wręczane są medale i odznaczenia osobom, które niosą bezinteresowną pomoc osobom wykluczonym, zagrożonym demoralizacją czy pozbawionym środków do życia, osobom chorym, samotnym, starszym i ubogim.
Uroczysta gala z okazji jubileuszu 60-lecia Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego Komitetu Pomocy Społecznej odbył się 29 września w sali widowiskowej Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach. Podczas spotkania wręczono wiele odznaczeń i wyróżnień. Uhonorowano także działaczy i wolontariuszy z Przasnysza.


 

Źródło UM Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments