Dyrektor Izabela Strzelecka odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP.

Wyjątkowo uroczysty i rozbudowany wymiar miały tegoroczne obchody  Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. O. Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie, które odbyły się 13 października. Nauczyciele i pracownicy oprócz gratulacji otrzymali dyrektorskie nagrody, wybrani uczniowie stypendia ufundowane przez współpracującą ze szkołą fundację, a Prezydent RP przyznał pani dyrektor odznaczenie państwowe.

 

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi w dniu swojego święta usłyszeli wiele życzeń i dobrych słów. To dla nich młodzież przygotowała specjalny artystyczny występ, a rada rodziców słodkie upominki. Osobiste gratulacje złożyli Michał Giers, dyrektor Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski i przewodnicząca rady rodziców. Gratulacyjne listy wystosowali burmistrz Beata Szczepankowska i Stanisława Borowczyk, prezes Fundacji im. O. Honoriusza Kowalczyka w Poznaniu.

Tradycyjnie w tym dniu, dyrektor tej placówki przyznaje nagrody dyrektorskie dla wyróżniających się pedagogów i pracowników administracji i obsługi. W tym roku otrzymali je nauczyciele: Wiesława Anielak,  Marzanna Budkiewicz,  Małgorzata Bunalska,  Bernadetta Cichowska,  Anna Drubkowska, Barbara Drubkowska, Monika Dzieżyk,  Renata Hetman,  Teresa Kobus,  ks. Marek Pszczółkowski, Anna Pyszna,  Agnieszka Rejs-Smolińska,  Beata Sałkowska – Olber,  oraz pracownicy administracji i obsługi: Irmina Chmielewska,  Wiesława Dzierzęcka, Marzena Jagaczewska,  Elżbieta Łączyńska,  Monika Przybyłkowska i  Elżbieta  Sałkowska.

To, że szkoła nosi imię pochodzącego i mieszkającego w dzieciństwie w Duczyminie późniejszego dominikanina Honoriusza Kowalczyka, to efekt współpracy z działającą w Poznaniu i Mławie Fundacją O.Honoriusza Kowalczyka OP.

Fundacja już po raz szesnasty, jak co roku, wspiera zdolnych i wzorowych uczniów tej szkoły. W tym roku do stypendium fundacji wytypowanych zostało dwoje uczniów: Wiktoria Stryjewska i Paweł Niski. Stypendia wręczyli przedstawiciele fundacji: Krzysztof Jakubowski i Jerzy Kącki.

Również na wniosek poznańskiej fundacji Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył dyrektor Izabelę Strzelecką Brązowym Krzyżem Zasługi. Wręczenie tego odznaczenia miało być jednym z punktów szkolnej uroczystości. Ze względu jednak na obecną sytuację sanitarną, wręczający odznaczenie w imieniu Prezydenta Wojewoda Mazowiecki tuż przed terminem odwołał swój przyjazd do Duczymina i postanowił wręczyć odznaczenie w najbliższym możliwym terminie w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

 – To odznaczenie jest uznaniem dla naszej wspólnej drogi, którą przebyliśmy razem i myślę, że będziemy ją dalej owocnie kontynuować. Serdeczne słowa podziękowania kieruję również do swoich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. To jest nasze wspólne dzieło i  jesteście jego współtwórcami. Moje wyróżnienie jest też waszym wyróżnieniem – mówiła bardzo wzruszona dyrektor Strzelecka.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments