Dwóch kierowców z Makowa Maz. skazanych we Francji za przemyt imigranta….. w trumnie.

Francuski sąd uznał winę dwóch kierowców z Makowa Mazowieckiego, których oskarżono o przemyt uchodźcy. Mężczyźni skazani zostali na karę 14 miesięcy pozbawienia wolności. Jak informuje portal niezależna.pl mieli oni rzekomo przemycać imigranta w trumnie.

-Dwaj kierowcy wyruszyli w trasę po ciało zmarłej osoby. Firma zajmowała się bowiem sprowadzaniem zwłok zza granicy. Nie jest to proste, bowiem trzeba mieć odpowiednie uprawnienia i pozwolenia, by przewozić ciała zmarłych między krajami. Dlatego też tylko nieliczni mają takie usługi w swojej ofercie. Na północno-wschodnim Mazowszu to właśnie przedsiębiorstwo z Makowa Mazowieckiego jest wiodące na rynku, jeżeli chodzi o sprowadzanie ciał osób zmarłych za granicą do Polski. – informuje portal.

Mężczyźni zostali aresztowani. Najbardziej jednak zaskakuje fakt, co zrobiono z nimi później. Proces odbył się w ciągu trzech dni i skazano ich na 14 miesięcy więzienia za próbę przemytu uchodźcy. Nie dano wiary Polakom, że nie mieli pojęcia, iż ktoś mógłby dostać się do samochodu bez ich wiedzy.

– Sprawa znana jest konsulowi RP w Paryżu, który od dnia zatrzymania obywateli polskich udziela im stałej pomocy w ramach posiadanych kompetencji i możliwej do udzielenia pomocy konsularnej. Pozostaje on również w kontakcie ze służbą więzienną, z rodzinami zainteresowanych i ich pracodawcą oraz podejmuje niezbędne interwencje u władz francuskich. – informuje MSZ.


Źródło niezalezna.pl

10
Skomentuj artykuł

avatar
3 Liczba wątków
7 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
8 Comment authors
ZnajomaPiotrDrenkaDo ArekNieznajomy Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Arek
Gość
Arek

Zacznijmy od tego ze uchodzcy za wszelka cene wejda na samochod aby przekroczyc granice. Nie wiadomo czyja była tu wina ale Pan pracodawca D…. odrazu zwolnil ich z pracy. Tak sie postepuje ze swoimi pracownikami wszystko dobrze to jest ok a jak jakis problem to won. Sie obkreca na pięcie i sie udaje ze nie widzi.

Znajoma
Gość
Znajoma

Ludzie ogarnijcie się w końcu tematu nie znacie A czytając resztę komentarzy to aż żal wszyscy faceci tacy cwaniacy niech jeden jedzie w taka trasę i zobaczymy czy będzie któryś taki figo fago jak kilku uchodźców z.nozami podejdzie albo coś w tym.stylu napewno będziecie srac w majtki z strachu

Do Arek
Gość
Do Arek

Słabo poinformowany jesteś panie Arku. Rodziny tych panów od razu dostali pomoc od firmy oraz zostali opłaceni adwokaci za granicą. Pozdro

Arleta
Gość
Arleta

Czy ktoś ich zna ?

Znajoma
Gość
Znajoma

Można zna może nie

Drenka
Gość
Drenka

Wszyscy z Makowa

Nieznajomy
Gość
Nieznajomy

Pracowalem w tej firmie nie ma takiej opcji żeby ktoś bez ich wiedzy tam wlazl

Znajoma
Gość
Znajoma

Właśnie że jest opcja widać za krótko pracowałeś albo Ciebie zwolnili bo sie nie nadawałes hahaha

Piotr
Gość
Piotr

Ta do zamkniętego samochodu

Znajoma
Gość
Znajoma

Samochód nie był zamknięty bo drugi kierowca spał w samochodzie