Durex wycofuje część prezerwatyw z obiegu. Mogą pękać!

Popularny producent prezerwatyw Durex poinformował o wycofaniu części swoich produktów z obiegu. Niektóre prezerwatywy nie będą sprzedawane, ponieważ nie przeszły „testów wytrzymałości” i nie spełniają wyższych standardów producenta. Durex oferuje zwrot pieniędzy za zakupione produkty.

W oficjalnym komunikacie firmy czytamy:

-Bezpieczeństwo konsumentów jest dla nas priorytetem, co znajduje odzwierciedlenie w naszych rygorystycznych standardach jakości. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdziliśmy, że pojedyncze serie nielateksowych prezerwatyw Durex Real Feel wyprodukowane w tym roku nie przeszły testów weryfikujących okres ich trwałości.

Obecna sytuacja nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa konsumentów. Testów nie przeszły jedynie pojedyncze serie produktów. Przy bliskiej współpracy z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zdecydowaliśmy o wycofaniu z rynku partii niespełniających standardów trwałości produktu. Sytuacja ta nie dotyczy żadnych innych produktów marki Durex.

Wycofujemy z rynku nielateksowe prezerwatywy Durex Real Feel o następujących numerach serii:

  • Durex Real Feel, prezerwatywy 3 szt. Nr serii:1000415328. Data ważności: 12-2020
  • Durex Real Feel, prezerwatywy, 3 szt. Nr serii:1000422259. Data ważności: 01-2021
  • Durex Real Feel, prezerwatywy 10 szt. Nr serii:1000438054. Data ważności: 01-2021

Informacja o numerze serii oraz okresie trwałości znajdują się na spodzie opakowania oraz na folii, w którą są zapakowane pojedyncze prezerwatywy.


 

 

Źródło durex.pl
Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...